Siemanko, podróżnicze świrki!

CENY W WIETNAMIE

Ile kosztują wakacje w Wietnamie? Ceny w Wietnamie na pewno będą jedną z rzeczy, które sprawdzimy przed wybraniem się do tego kraju na własną rękę. Uwaga, uwaga: ceny w Wietnamie, podobnie jak w większości państw Azji Południowo-Wschodniej nie są wygórowane, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że Wietnam, w porównaniu z innymi państwami jest chyba najtańszy.

PRZYKŁADOWE CENY W WIETNAMIE:

My w Wietnamie spędziliśmy sześć tygodni. Podróżujemy raczej budżetowo, akurat w tej podróży przemieszczaliśmy się naszym Moturem, którego kupiliśmy w Kambodży (bardzo polecamy ten sposób zwiedzania Wietnamu, więcej na ten temat TUTAJ w tym wpisie). No, dobra, ale do rzeczy. Jak wyglądają ceny w Wietnamie?

CENA NOCLEGU W WIETNAMIE

Cena noclegu w Wietnamie: (oczywiście zależy od standardu), jednak nam udawało się znajdywać perełki (takie jak wieża ze zdjęcia poniżej) za 5 dolców ze śniadaniem. Grosze!

CENY JEDZENIA W WIETNAMIE

Streetfood jest tani, bardzo tani. Potrawy będą kosztowały około 10-20 tys dongów, czyli około 1,60-3,20 zł. Jeśli chcesz zjeść w knajpie – tutaj oczywiście wszystko zależy od jej charakteru. Najtańsze danie, jakie udało mi się znaleźć było za 35 tys dongów (ok 5,70 zł), najdroższe… no, tutaj można wyliczać. Pizza margarita zazwyczaj kosztuje około 150 tys, czyli około 25 zł. Już nie tak tanio, co? Jeśli jednak stołować się będziecie w lokalnych knajpkach – naprawdę wakacje w Wietnamie nie będą Was tyle kosztowały! Piwerko w Wietnamie kosztuje około 10 tys. dongów (1,60 zł) a najtańsze, najtańsze w knajpie 13 tys. dongów (2,13 zł).

wietnam cenywietnam ceny2wietnam ceny3

CENY WODY W WIETNAMIE

Jesteśmy pewni, że woda w Wietnamie sprzedawana jest z tzw. „white tax”, czyli… jeśli nie jesteś lokalnym, to z automatu płacisz więcej. Cena dużej wody w Wietnamie powinna wynosić od 7-10 tys. dongów (ok. 1,60 zł). Niestety czasem sprzedawcy potrafią sobie zażyczyć i dwa razy więcej!

CENY W WIETNAMIE | ILE KOSZTUJĄ WAKACJE W WIETNAMIE?

No to… Ile kosztują wakacje w Wietnamie? Jak widzicie, ceny w Wietnamie są naprawdę bardzo przystępne i da się tam naprawdę przeżyć niskim kosztem. Niestety nie za dużo nam wiadomo o cenach transportu w Wietnamie, bo poruszaliśmy się Moturem, którego kupiliśmy na własność (więcej TUTAJ), to łapcie chociaż cenę benzyny (ok. 20 tys./litr, czyli około 3,20 zł) 😀 Wydaje nam się, że przy rozsądnym gospodarowaniu budżetem, dwutygodniowe wakacje w Wietnamie (bez lotu) nie powinny kosztować więcej niż 1000 zł/osobę.

P1120456

Tak w sumie, Podróżnicze Świry, to dodam na koniec vloga w którym opowiadamy, jak kupiliśmy motor w Azji i podróżowaliśmy nim przez Kambodżę, Wietnam i Laos. Miłego oglądania!

Zobacz też:

JAK KUPIĆ MOTOR W WIETNAMIE (KAMBODŻY/LAOSIE)?

CO ZOBACZYĆ W WIETNAMIE?

NAJLEPSZA ATRAKCJA WIETNAMU – OPUSZCZONY PARK WODNY W HUE

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.