Kiedy będąc już w podróży natknęliśmy się na vloga z opuszczonego parku wodnego w Wietnamie, Kuba od razu powiedział: musimy tam pojechać. Mimo, że nie bardzo było nam po drodze, a inne atrakcje Hue, starego miasta królów w Wietnamie nie bardzo do nas przemawiały, zdecydowaliśmy się umieścić je na liście miejsc do zobaczenia. Nie pożałowaliśmy!

opuszczony park wodny

NAJLEPSZA ATRAKCJA W WIETNAMIE

Opuszczony park wodny w Hue, który został otwarty w 2004 roku i (podobno) zamknięty w 2007 był chyba najlepszą atrakcją, którą przyszło nam oglądać w Wietnamie.  Po pierwsze – przez parę godzin czujesz się jak w Jurassic Parku. Zjeżdżalnie porośnięte liśćmi palm, brudne baseny, zdezelowane, powybijane szyby w akwariach… jest klimat. Nad całym tym postapokaliptycznym obrazkiem króluje… wielki smok, do którego paszczy można się wdrapać i podziwiać okolicę z wysokości. Po drugie – zero turystów, którzy po pięknym, ale tłocznym Hoi An już trochę nam doskwierali. Może dlatego, że przy wjeździe do parku wisi wielki napis “NO VISITORS”, a po jego terenie jeździ szalony Pan na skuterku krzycząc i wyganiając turystów. Mamy teorię, że ten Pan tak naprawdę jeździ tam, żeby sobie “dorobić”.

DCIM100MEDIADJI_0039.JPGopuszczony park wodny w hueopuszczony park wodny w hue 2opuszczony park wodny w hue 3opuszczony park wodny w hue 4opuszczony park wodny w hue 5opuszczony park wodny w hue 7opuszczony park wodny w hue 8

ZŁOTE RADY

opuszczony park wodny w hue 10opuszczony park wodny w hue 12

NAJLEPSZA ATRAKCJA W WIETNAMIE

Mimo tego, że z Panem bawiliśmy się w niezłego chowanego, to naprawdę, jeśli nie wiecie, co zobaczyć w Hue, pędźcie do opuszczonego parku wodnego! Naszym zdaniem jedna z najlepszych atrakcji w Wietnamie, no może oprócz przemieszczania się po tym kraju na naszym kochanym, różowym Moturze!

Zobacz też:

“M JAK MOTUR”. MOTOREM PRZEZ WIETNAM.
CO ZOBACZYĆ W WIETNAMIE?

CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM DO WIETNAMU?

0 odpowiedzi

  1. Ciekawi mnie paradoks, że takie miejsca no nie ukrywajmy, są zaniedbane i rozpadające się, ale przez to są równocześnie piękne i mają swój unikalny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *