Siemanko, podróżnicze świrki!

WYNAJEM SAMOCHODU W DUBAJU

W Dubaju samochód wynajmowaliśmy trzykrotnie. Dwa razy z Thrifty, raz z Sixta przez stronę Ryanair. Z jakiej firmy samochód wynająć w Dubaju?

 

WYNAJEM SAMOCHODU W DUBAJU | KTÓRĄ FIRMĘ WYBRAĆ?

O ile z wynajmem przez Thrifty nie mieliśmy żadnego problemu, o tyle z Sixtem problem pojawił się już na lotnisku. Nikt nie poinformował nas, że firma nie będzie miała na lotnisku swojego stanowiska i że będziemy zmuszeni biegać po całym terminalu w jego poszukiwaniu. Pan z obsługi odpowiedzialny za odebranie nas z lotniska zamiast stać z kartką, jak inni przedstawiciele, to siedział z nosem w telefonie. Po zidentyfiwaniu przez nas pracownika firmy okazało się, że mimo iż kupiliśmy pełne ubezpieczenie przy wynajmie samochodu, firma go nie uznaje i musi zablokować na naszej karcie 3,500 tys zł za ubezpieczenie.

OGÓLNA OCENA:

Sixt

Wynajęty samochód: Jeep Wrangler

Cena: 520 zł/doba

Obsługa klienta: do dupy, brak biura na lotnisku

Stosunek jakości do ceny: dno

Uwagi: ściągnęli nam 50 zł z karty nie wiadomo za co. Niby za autostrady, ale ostatnio za tydzień śmigania zapłaciliśmy 30 zł, a tu nagle 50? Może to przez podatek?

Thrifty

Wynajęty samochód: Nissan Sunny & Mitsubishi Lancer

Cena: 130-150 zł/doba

Obsługa klienta: super

Stosunek jakości do ceny: genialny

PODSUMOWUJĄC:

Jeśli mielibyśmy jeszcze raz wynajmować samochód w Dubaju, pewnie zdecydowalibyśmy się na stare, dobre Thrifty. Warto też wspomnieć o cenie benzyny w Dubaju w 2018 roku. Wzrosła ona znacznie w stosunku do roku poprzedniego. W 2018 roku za litr benzyny w Dubaju zapłacimy 2.20 zł. Podobno przez podatek.

Zobacz też:

NAJDŁUŻSZY ZIPLINE NA ŚWIECIE

CO ZOBACZYĆ W DUBAJU?

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.