Siemanko, podróżnicze świrki!

BIKINI NA MALEDIWACH

Jednym z głównych pytań nurtujących mnie przed wyjazdem na Malediwy było:  Czy na Malediwach można kąpać się w bikini? Czy można odsłaniać ramiona i kolana? Wbrew pozorom, w Internecie ciężko jest znaleźć rzetelną odpowiedź.

 

Malediwy i bikini – czy to idzie w parze?

Moja odpowiedź brzmi: TAK. Tak, o ile nie nadużywamy gościnności lokalnej ludności. Musimy mieć na uwadze ich zwyczaje, religię oraz przekonania. Należy pamiętać, że Malediwy do kraj muzułmański, w którym kobiety zakrywają swoje ciało nawet na plaży oraz podczas zażywania kąpieli w oceanie. My, Europejki, jesteśmy przyzwyczajone do innych standardów.

Resorty vs. wyspy lokalne

Jak już pisałam w poście o wyjeździe na Malediwy, wyjazd na te rajskie wyspy można zorganizować na dwa sposoby. Wyjazd z biurem do resortu – opcja droga, ale z benefitami takimi jak alkohol (zakazany na wyspach lokalnych, więcej o alkoholu na Malediwach pod TYM linkiem) i możliwość chodzenia w bikini bez ograniczeń, oraz wyjazd na lokalną wyspę – od 2008 roku na Malediwach zmieniło się prawo i osoby prywatne zaczęły mieć możliwość otwierania guesthousów i przyjmowania gości, a co za tym idzie – turyści mają możliwość odwiedzania niezeksplorowanych dotąd zakątków tego cudownego kraju. Ale przejdźmy do rzeczy.

O ile w resortach nie ma najmniejszego problemu z kąpaniem się w bikini, na niektórych plażach na lokalnych wyspach na Malediwach można nawet spotkać… zakaz kąpania się w bikini.

Jest na to proste rozwiązanie – polecam skorzystanie z pareo  – po wyjściu z wody przyjemnie chłodzi skórę.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_3660
Zakaz noszenia bikini na plaży na Malediwach

“Bikini Beach”

Czy to znaczy, że na Malediwach nie wolno kąpać się w bikini w ogóle i trzeba wchodzić do wody ubranym od stóp do głów, w po powrocie nie będzie można się pochwalić opalenizną? Nic podobnego! Jeśli wyjeżdżając na Malediwy decydujesz się wycieczkę budżetową, a co za tym idzie na pobyt na lokalnej wyspie, musisz pamiętać, żeby zawsze upewnić się, czy na wyspie jest tzw. “bikini beach”, czyli plaża, na której można kąpać się w bikini. Proponuję zapytać swojego hosta, lub guesthouse, oni będą mieli najbardziej rzetelne informacje.

Wyspami, które oferują piękne bikini beach są, na przykład, Gulhi (polecamy z całego serca!!!) oraz Dhiffushi.

Na Hulhumale spotkaliśmy się ze znakiem zabraniającym kąpieli w stroju kąpielowym, jednak według informacji od czytelniczki, na wyspie również dostępna jest plaża bikini, trzeba tylko jej trochę poszukać 🙂 Znajduje się ona przy pierwszym przystanku autobusu z lotniska, na wschodnim wybrzeżu na samym dole wyspy (na satelicie widać pas zieleni). “Plaża ta jest bardzo kamienista i jest na niej pełno komarów, ale jest.”

A co się stanie, jeśli wykąpiemy się na Malediwach w bikini poza tzw. “bikini beach”?

Nasz host na Hulhumale zapytany co stanie się, jeśli wykąpię się na plaży nie-bikini w bikini odpowiedział, żeby się tym nie przejmować, że w najgorszym wypadku przyjedzie policja i poprosi o ubranie się – nic więcej. Kara za noszenie bikini na Malediwach nie jest zatem zbyt sroga.

Odsłanianie ramion i kolan na Malediwach

Jeśli chodzi o nieodsłanianie ramion i kolan – zależy to od Twoich upodobań. Wbrew opinii, które można przeczytać w Internecie, mieszkańców w ogóle nie bulwersują odsłonięte pęciny, czy też za duży dekolt. Co ciekawe, Malediwy okazały się być o wiele bardziej rozwinięte, niż nam się wydawało przed zakupem biletów. Tam każdy, nawet na wyspie, którą da się obejść w 10 minut, ma smartfona – dzieci, kobiety, starsi ludzie, a co za tym idzie – nie są oni odcięci od świata i wpływa to na ich poglądy. Ale wracając do stroju – o ile nie paradujemy po lokalnej wyspie z gołym tyłkiem sądzę, że możemy pozwolić sobie na rozsądną dowolność. Ja chodziłam normalnie w szortach i nie wzbudziłam żadnego zdziwienia, nikt mnie nie wytykał palcami ani nie kazał się ubrać.

kncl98nZQvu2zPIIXafoMA_thumb_3650
Ubiór na lokalnej wyspie – szorty

Podsumowując – wybierając się na Malediwy już przy wyborze wyspy, na którą się udajemy musimy upewnić się, że jest na niej tzw. “bikini beach”. O ile respektujemy kulturę miejscowej ludności, będzie ona dla nas bardzo serdeczna i pomocna. Bikini i Malediwy jednak idą w parze.

Przeczytaj też:

ALKOHOL NA MALEDIWACH 

10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA MALEDIWY

‼️ KLIKNIJ I ODBIERZ ZŁ NA PIERWSZĄ REZERWACJĘ W AIRBNB! ?

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.