Azja,  Oman,  Pół roku w Azji

CENY W OMANIE

Do Omanu? Osz kurde, redaktorze, ale to chyba musimy wziąć jakieś puszki? Co my tam będziemy jeść, jak tam tak cholernie drogo? Jakoś damy radę – jedziemy! Czy ceny w Omanie rzeczywiście są tak straszne, jak głosi plotka? W końcu jeden dirham to aż 10 polskich złotych. Pojechaliśmy, sprawdziliśmy i… z głodu nie umarliśmy!

P1200496

OMAN WCALE NIE TAKI DROGI

Byliśmy przygotowani na wszystko, dlatego pierwszego dnia w kerfie zaopatrzyliśmy się w worek zupek chińskich. Właściwie tego samego dnia okazało się, że ceny w Omanie wcale nie są tak straszne, jak je malują. Skrzętnie zapisywaliśmy swoje wydatki – najwięcej wydaliśmy na… wynajem samochodu, w którym spaliśmy. Inaczej najwięcej wydalibyśmy na noclegi, które w Omanie serio są drogie (min 300 zł za noc).

PRZYKŁADOWE CENY W OMANIE

Woda 1,5 l: 2zł
Zestaw z Big Makiem: 15 zł
Pasta do zębów: 10-15 zł
Puszka Coli: 2 zł
Płatki śniadaniowe: 15 zł
Herbata: 2 zł
Mały kebab: 3 zł
Awokado: 4 zł
Cana litra benzyny w Omanie: 1,80 zł
Wynajem samochodu osobowego z pełnym ubezpieczeniem: 140 zł/doba (tylko nie Europcar, bo mnie tam pobili – serio 😀 xD)
Najtańszy nocleg: ok. 300 zł
2 giga Internetu: 20 zł – więcej o Internecie w TYM wpisie

CENY W OMANIE – NASZE WRAŻENIA

Ceny w Omanie potrafią zaskakiwać, ale… Pozytywnie! Oczywiście są wyjątki i superdrogie rzeczy, jak na przykład paczka płatków śniadaniowych za 15 zł, albo 2 giga Internetu za 20zł, ale ceny większości produktów spożywczych są na naprawdę przyzwoitym poziomie. No, nie wspominając już o benzynie! Także ten… Jak widzicie, ceny w Omanie nie są wcale takie straszne, jak je malują – nic, tylko pakować manaty i jechać!

CENY ALKOHOLU W OMANIE

A, no i właśnie. Alkohol w Omanie. Tego nie uświadczycie, bo Oman to kraj muzułmański. Można wwieźć do 2 litrów alkoholu, pod warunkiem, że wlatujecie przez lotnisko w Muskacie. Sami pozwoliliśmy sobie na małą małpkę i… Wypiliśmy ją dopiero w samolocie z Dubaju do Polski, bo… Oman był tak piękny, że w ogóle nie potrzebowaliśmy dodatkowych bodźców. Jednak jeśli ktoś jest bardzo zdeterminowany, to alkohol znajdzie w każdym hotelu, jednak cena powinna skutecznie odstraszyć go/ją od konsumpcji. 50 zł za piwo? My podziękowaliśmy, Podróżnicze Świry! Jeśli jednak interesuje Was temat alkoholu w Omanie, wpadajcie na ten wpis Ani z bloga Oman – jedyny kraj na O, w którym wyjaśnia, jak to z tymi procentami w Omanie jest.

View this post on Instagram

Ludzie w internetach wypominają nam, że nie powinniśmy robić takich głupich min, bo tylko psują nasze foteczki. Red. Podsiadły, z typowym dla niego nonkonformizmem nic sobie z tego nie zrobił – ba, nawet wyzwał na pojedynek waleczną Andżelę. Andżela, jak widać na załączonym obrazku, poległa w tej rozgrywce. Jaki z tego morał? A szczerz się mordo – swój i tak Cię zrozumie! A, no i niewykluczone, że powodem wyszczerzu Andżeli była chrapka na koszulkę redaktora. A tak w ogóle, #PodróżniczeŚwirki, chcemy Wam bardzo podziękować, że z nami jesteście, piszecie do nas, radzicie się, radzicie nam. Nie macie pojęcia, jak pozytywnie nas to nastraja! No, #PodróżniczeŚwiry, jakie plany na wikend macie? Będzie beng? #podrozodbyta #warszawa #gdańsk #poznań #wrocław #tajlandia #wietnam #laos #kambodża #oman #alsaleel #wielbłąd #camel #podrozniczeswiry #podróż #podróże #blogpodrozniczy #olympuspolska #fly4freepl #instapiraci #pirackiraj #traveluje #polishtravelblogs #prostozpodrozy #polacywpodrozy #traveluje

A post shared by Redakcja Podróży Odbytej (@podrozodbyta) on

Zobacz też:

WYNAJEM SAMOCHODU W OMANIE

SPANIE W NAMIOCIE W OMANIE

CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM DO OMANU?

CENY W OMANIE

INTERNET W OMANIE

OMAN NA WŁASNĄ RĘKĘ

CO ZOBACZYĆ W OMANIE?

Podróżniczy Świrze, (2).png

View this post on Instagram

CYCKI Wspólnie z innymi Podróżniczymi Świrami przeprowadziliśmy ostatnio wiele zażartych dyskusji na temat tego, jakie zdjęcia zgarniają największy instagramowy fejm. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kluczem do sukcesu są cycki. Do tej pory nie mieliśmy okazji przetestować patentu, ale dzisiaj red. Podsiadły postanowił przetrzeć szlaki, i tak oto jest, Proszę Państwa, cały na biało (bo coś się nie może opalić). Damy znać, czy zmalał, czy urus. A Wam, #PodróżniczeŚwiry, podobamy się tacy bardziej #instaglamour, czy raczej wolicie ujęcia mniej wyemancypowane? #podrozodbyta #blogpodrozniczy #laos #thakhaekloop #blogpodróżniczy #prostozpodrozy #beztroskiewakacje

A post shared by Redakcja Podróży Odbytej (@podrozodbyta) on