Azja,  Oman,  Pół roku w Azji

CENY W OMANIE

Do Omanu? Osz kurde, redaktorze, ale to chyba musimy wziąć jakieś puszki? Co my tam będziemy jeść, jak tam tak cholernie drogo? Jakoś damy radę – jedziemy! Czy ceny w Omanie rzeczywiście są tak straszne, jak głosi plotka? W końcu jeden dirham to aż 10 polskich złotych. Pojechaliśmy, sprawdziliśmy i… z głodu nie umarliśmy!

P1200496

OMAN WCALE NIE TAKI DROGI

Byliśmy przygotowani na wszystko, dlatego pierwszego dnia w kerfie zaopatrzyliśmy się w worek zupek chińskich. Właściwie tego samego dnia okazało się, że ceny w Omanie wcale nie są tak straszne, jak je malują. Skrzętnie zapisywaliśmy swoje wydatki – najwięcej wydaliśmy na… wynajem samochodu, w którym spaliśmy. Inaczej najwięcej wydalibyśmy na noclegi, które w Omanie serio są drogie (min 300 zł za noc).

PRZYKŁADOWE CENY W OMANIE

Woda 1,5 l: 2zł
Zestaw z Big Makiem: 15 zł
Pasta do zębów: 10-15 zł
Puszka Coli: 2 zł
Płatki śniadaniowe: 15 zł
Herbata: 2 zł
Mały kebab: 3 zł
Awokado: 4 zł
Cana litra benzyny w Omanie: 1,80 zł
Wynajem samochodu osobowego z pełnym ubezpieczeniem: 140 zł/doba (tylko nie Europcar, bo mnie tam pobili – serio 😀 xD)
Najtańszy nocleg: ok. 300 zł
2 giga Internetu: 20 zł – więcej o Internecie w TYM wpisie

CENY W OMANIE – NASZE WRAŻENIA

Ceny w Omanie potrafią zaskakiwać, ale… Pozytywnie! Oczywiście są wyjątki i superdrogie rzeczy, jak na przykład paczka płatków śniadaniowych za 15 zł, albo 2 giga Internetu za 20zł, ale ceny większości produktów spożywczych są na naprawdę przyzwoitym poziomie. No, nie wspominając już o benzynie! Także ten… Jak widzicie, ceny w Omanie nie są wcale takie straszne, jak je malują – nic, tylko pakować manaty i jechać!

CENY ALKOHOLU W OMANIE

A, no i właśnie. Alkohol w Omanie. Tego nie uświadczycie, bo Oman to kraj muzułmański. Można wwieźć do 2 litrów alkoholu, pod warunkiem, że wlatujecie przez lotnisko w Muskacie. Sami pozwoliliśmy sobie na małą małpkę i… Wypiliśmy ją dopiero w samolocie z Dubaju do Polski, bo… Oman był tak piękny, że w ogóle nie potrzebowaliśmy dodatkowych bodźców. Jednak jeśli ktoś jest bardzo zdeterminowany, to alkohol znajdzie w każdym hotelu, jednak cena powinna skutecznie odstraszyć go/ją od konsumpcji. 50 zł za piwo? My podziękowaliśmy, Podróżnicze Świry! Jeśli jednak interesuje Was temat alkoholu w Omanie, wpadajcie na ten wpis Ani z bloga Oman – jedyny kraj na O, w którym wyjaśnia, jak to z tymi procentami w Omanie jest.

View this post on Instagram

Ludzie w internetach wypominają nam, że nie powinniśmy robić takich głupich min, bo tylko psują nasze foteczki. Red. Podsiadły, z typowym dla niego nonkonformizmem nic sobie z tego nie zrobił – ba, nawet wyzwał na pojedynek waleczną Andżelę. Andżela, jak widać na załączonym obrazku, poległa w tej rozgrywce. Jaki z tego morał? A szczerz się mordo – swój i tak Cię zrozumie! A, no i niewykluczone, że powodem wyszczerzu Andżeli była chrapka na koszulkę redaktora. A tak w ogóle, #PodróżniczeŚwirki, chcemy Wam bardzo podziękować, że z nami jesteście, piszecie do nas, radzicie się, radzicie nam. Nie macie pojęcia, jak pozytywnie nas to nastraja! No, #PodróżniczeŚwiry, jakie plany na wikend macie? Będzie beng? #podrozodbyta #warszawa #gdańsk #poznań #wrocław #tajlandia #wietnam #laos #kambodża #oman #alsaleel #wielbłąd #camel #podrozniczeswiry #podróż #podróże #blogpodrozniczy #olympuspolska #fly4freepl #instapiraci #pirackiraj #traveluje #polishtravelblogs #prostozpodrozy #polacywpodrozy #traveluje

A post shared by Redakcja Podróży Odbytej (@podrozodbyta) on

Zobacz też:

WYNAJEM SAMOCHODU W OMANIE

SPANIE W NAMIOCIE W OMANIE

CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM DO OMANU?

CENY W OMANIE

INTERNET W OMANIE

OMAN NA WŁASNĄ RĘKĘ

CO ZOBACZYĆ W OMANIE?

Podróżniczy Świrze, (2).png