Siemanko, podróżnicze świrki!

CENY W OMANIE

Do Omanu? Osz kurde, redaktorze, ale to chyba musimy wziąć jakieś puszki? Co my tam będziemy jeść, jak tam tak cholernie drogo? Jakoś damy radę – jedziemy! Czy ceny w Omanie rzeczywiście są tak straszne, jak głosi plotka? W końcu jeden dirham to aż 10 polskich złotych. Pojechaliśmy, sprawdziliśmy i… z głodu nie umarliśmy!

P1200496

OMAN WCALE NIE TAKI DROGI

Byliśmy przygotowani na wszystko, dlatego pierwszego dnia w kerfie zaopatrzyliśmy się w worek zupek chińskich. Właściwie tego samego dnia okazało się, że ceny w Omanie wcale nie są tak straszne, jak je malują. Skrzętnie zapisywaliśmy swoje wydatki – najwięcej wydaliśmy na… wynajem samochodu, w którym spaliśmy. Inaczej najwięcej wydalibyśmy na noclegi, które w Omanie serio są drogie (min 300 zł za noc).

PRZYKŁADOWE CENY W OMANIE

Woda 1,5 l: 2zł
Zestaw z Big Makiem: 15 zł
Pasta do zębów: 10-15 zł
Puszka Coli: 2 zł
Płatki śniadaniowe: 15 zł
Herbata: 2 zł
Mały kebab: 3 zł
Awokado: 4 zł
Cana litra benzyny w Omanie: 1,80 zł
Wynajem samochodu osobowego z pełnym ubezpieczeniem: 140 zł/doba (tylko nie Europcar, bo mnie tam pobili – serio 😀 xD)
Najtańszy nocleg: ok. 300 zł
2 giga Internetu: 20 zł – więcej o Internecie w TYM wpisie

CENY W OMANIE – NASZE WRAŻENIA

Ceny w Omanie potrafią zaskakiwać, ale… Pozytywnie! Oczywiście są wyjątki i superdrogie rzeczy, jak na przykład paczka płatków śniadaniowych za 15 zł, albo 2 giga Internetu za 20zł, ale ceny większości produktów spożywczych są na naprawdę przyzwoitym poziomie. No, nie wspominając już o benzynie! Także ten… Jak widzicie, ceny w Omanie nie są wcale takie straszne, jak je malują – nic, tylko pakować manaty i jechać!

CENY ALKOHOLU W OMANIE

A, no i właśnie. Alkohol w Omanie. Tego nie uświadczycie, bo Oman to kraj muzułmański. Można wwieźć do 2 litrów alkoholu, pod warunkiem, że wlatujecie przez lotnisko w Muskacie. Sami pozwoliliśmy sobie na małą małpkę i… Wypiliśmy ją dopiero w samolocie z Dubaju do Polski, bo… Oman był tak piękny, że w ogóle nie potrzebowaliśmy dodatkowych bodźców. Jednak jeśli ktoś jest bardzo zdeterminowany, to alkohol znajdzie w każdym hotelu, jednak cena powinna skutecznie odstraszyć go/ją od konsumpcji. 50 zł za piwo? My podziękowaliśmy, Podróżnicze Świry! Jeśli jednak interesuje Was temat alkoholu w Omanie, wpadajcie na ten wpis Ani z bloga Oman – jedyny kraj na O, w którym wyjaśnia, jak to z tymi procentami w Omanie jest.

Zobacz też:

WYNAJEM SAMOCHODU W OMANIE

SPANIE W NAMIOCIE W OMANIE

CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM DO OMANU?

CENY W OMANIE

INTERNET W OMANIE

OMAN NA WŁASNĄ RĘKĘ

CO ZOBACZYĆ W OMANIE?

Podróżniczy Świrze, (2).png

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.