Siemanko, podróżnicze świrki!

MALEDIWY KIEDY JECHAĆ? MALEDIWY PORA DESZCZOWA

Raj. Każdy raj może stać się piekłem, jeśli nie spełnia naszych oczekiwań. Wiadomo, że przy ciężko zapracowanym urlopie bardzo ważna jest pogoda. Kiedy jechać na Malediwy? Kiedy na Malediwach jest pora deszczowa? Czy w porze deszczowej na Malediwach leje ciurkiem?

 

MALEDIWY KIEDY JECHAĆ?

Najmniej pada na Malediwach w okresie od stycznia do kwietnia, co sprawia, że “sezon” na ten piękny archipelag trwa bardzo krótko. Co zrobić, jeśli chcielibyśmy odwiedzić Malediwy w porze deszczowej? Czy to się w ogóle pyli? Trzeba pamiętać, że klimat obecnie bardzo się zmienia i nie jesteśmy w stanie nic przewidzieć – pora deszczowa się przesuwa, w niektórych miesiącach jest bardziej, w innych mniej intensywna.

malediwy klimat

MALEDIWY W MARCU – NASZE WRAŻENIA

My na Malediwach byliśmy w marcu. Oczywiście wybór terminu by podyktowany cenami biletów lotniczych, które udało nam się upolować (z Warszawy!!!) za 1600 zł. Byliśmy bardzo szczęśliwi, kiedy po szybkim researchu kiedy jechać na Malediwy okazało się, że wstrzelamy się w sam koniuszek pory suchej. I wiece co? Nie padało ani jednego dnia. Pogoda jak drut. To potwierdzałoby regułę o porze suchej, jednak według mnie… Nigdy nie wiadomo. Deszcz jest jak sraczka, przychodzi znienacka 😀

malediwy5

MALEDIWY PORA DESZCZOWA

Moja koleżanka była na Malediwach w “porze deszczowej”. Ani dnia nie padało. Musicie jednak pamiętać, że to, że ona miała szczęście, nie musi znaczyć, że to szczęście będziecie mieć i wy. Wyjazd na Malediwy w porze deszczowej porównałabym do wyjazdu nad Bałtyk w lipcu albo sierpniu. Raz 30 stopni i słońce, raz 16 i łeb urywa. No nie przewidzisz. Jeśli nie wiesz, kiedy jechać na Malediwy, to pytanie – jak bardzo duża jest Twoja żyłka hazardzisty i jak wiele ryzykujesz – jeśli wiele – może lepiej poczekać jednak do tego stycznia, kiedy to pora deszczowa na Malediwach się skończy? Malediwy nie zając, jeszcze przez dobrych parę lat będą na powierzchni ziemi, zanim zupełnie zostaną zalane przez globalne ocieplenie.

malediwy8malediwy6malediwy2

Zobacz też:

ALKOHOL NA MALEDIWACH
MALEDIWY NA WŁASNĄ RĘKĘ
CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA MALEDIWY?


Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.