Bez kategorii

ALKOHOL NA MALEDIWACH

!UWAGA! Post ten nie ma na celu propagowania spożywania alkoholu na Malediwach! Napisaliśmy go wyłącznie informacyjnie!

Ponieważ wielu z Was pyta o zasady spożywania alkoholu na Malediwach, postanowiłam trochę o tym napisać. Jak przewieźć alkohol na Malediwy? Gdzie kupić alkohol na Malediwach? Zachęcam do przeczytania pełnej relacji z wycieczki na Malediwy budżetowo, na własną rękę, bez biura podróży.

 

ALKOHOL NA MALEDIWACH:

Alkohol na Malediwach jest kwestią delikatną. Ogólnie rzecz biorąc Malediwy są krajem muzułmańskim. Kultura ta zabrania spożywania alkoholu, oraz, na przykład, chodzenia w bikini, co również nas dotyka, jeśli wybieramy się na Malediwy. My, jako turyści wybierający się do kraju, w którym panuje islam, zobowiązujemy się do przestrzegania zasad, które ta religia narzuca.

Zobacz też: BIKINI NA MALEDIWACH

HIPOKRYZJA:

Kwestia alkoholu na Malediwach podlega pewnej hipokryzji – o ile na wyspach “lokalnych”, na których mieszkają rdzenni mieszkańcy, nie da się kupić alkoholu, o tyle na drogich, resortowych wyspach go nie brakuje. Jakby tego było mało, na Malediwach za posiadanie “innych” substancji grozi kara śmierci, a jednak są łatwe do zdobycia.

JAK PRZEWIEŹĆ ALKOHOL NA MALEDIWY?

Przed wyjazdem na Malediwy czytaliśmy wiele relacji osób, którym udało się wwieźć alkohol na Malediwy. Ryzyk fizyk – postanowiliśmy spróbować, szczególnie, że nie chcieliśmy się z tym bardzo afiszować, po prostu wypić parę drinków wieczorem na plaży przy szumie oceanu. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Jak gdyby nigdy nic spakowałam do bagażu nadawanego pół litra mojej ulubionej porzeczkówki, która świetnie smakuje z colą i słomką. Stwierdziłam, że w razie czego na ładne oczy zawsze się jakoś wybronię. Ryjek, mój luby, okazał się sprytniejszy. W trakcie przesiadki w Moskwie kupił pół litra wódki, które przelał do butelki po wodzie. Całość wsadził do bagażu podręcznego. Gdy, jak gdyby nigdy nic wysiedliśmy z samolotu na Malediwach okazało się, że walizki prześwietlają i moja była do odebrania z wielkim napisem “DO SPRAWDZENIA” na rączce. Prześwietlono ją ponownie i niestety kazano oddać porzeczkówkę, którą opisano imieniem i nazwiskiem i obiecano zwrócić za dwa tygodnie.

Bagażu podręcznego NIE PRZEŚWIETLANO ani nie sprawdzano ręcznie. Serdecznie polecamy!

MIŁY PAN

Oprócz tego na jednej z wysp, na której byliśmy chodził Miły Pan, który  oferował piwo oraz wino, a także inne “przyjemności”. Piwo kosztowało 5 dolarów za butelkę 330 ml – ciepłe i bardzo niesmaczne. Wino za 40 dolarów za butelkę – nie spróbowaliśmy, bo to już okrutna cena.

Ogólnie rzecz biorąc – jeśli planujecie Malediwy budżetowo – polecamy Wam dwa tygodnie detoksu 🙂 W końcu alkohol działa niekorzystnie na tyle naszych organów! 🙂

Jeśli macie jakieś pytania, dajcie znać w komentarzach albo w mailu 😉

Podróżnicze Świry! Jeśli interesuje Was jak to jest nie mieć za wiele pieniędzy, sprzedać dobytek, rzucić wszystko i wyjechać w podróż, pakując się tylko w bagaż podręczny, wbijajcie na naszego Insta (TUTAJ), na którym na bieżąco relacjonujemy naszą przygodę życia. Podobno jest lekko, fajnie i z humorem, a nasze Stories ładują pozytywną energią na cały dzień. Hehe!

Podróżniczy Świrze, (2)

View this post on Instagram

CYCKI Wspólnie z innymi Podróżniczymi Świrami przeprowadziliśmy ostatnio wiele zażartych dyskusji na temat tego, jakie zdjęcia zgarniają największy instagramowy fejm. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kluczem do sukcesu są cycki. Do tej pory nie mieliśmy okazji przetestować patentu, ale dzisiaj red. Podsiadły postanowił przetrzeć szlaki, i tak oto jest, Proszę Państwa, cały na biało (bo coś się nie może opalić). Damy znać, czy zmalał, czy urus. A Wam, #PodróżniczeŚwiry, podobamy się tacy bardziej #instaglamour, czy raczej wolicie ujęcia mniej wyemancypowane? #podrozodbyta #blogpodrozniczy #laos #thakhaekloop #blogpodróżniczy #prostozpodrozy #beztroskiewakacje

A post shared by Redakcja Podróży Odbytej (@podrozodbyta) on

IMG_1357.jpg

Zobacz też: 

10 RZECZY, KTÓRE TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA MALEDIWY

ILE KOSZTUJE WYJAZD NA MALEDIWY?