Siemanko, podróżnicze świrki!

ALKOHOL NA MALEDIWACH

!UWAGA! Post ten nie ma na celu propagowania spożywania alkoholu na Malediwach! Napisaliśmy go wyłącznie informacyjnie!

Ponieważ wielu z Was pyta o zasady spożywania alkoholu na Malediwach, postanowiłam trochę o tym napisać. Jak przewieźć alkohol na Malediwy? Gdzie kupić alkohol na Malediwach? Zachęcam do przeczytania pełnej relacji z wycieczki na Malediwy budżetowo, na własną rękę, bez biura podróży.

 

ALKOHOL NA MALEDIWACH:

Alkohol na Malediwach jest kwestią delikatną. Ogólnie rzecz biorąc Malediwy są krajem muzułmańskim. Kultura ta zabrania spożywania alkoholu, oraz, na przykład, chodzenia w bikini, co również nas dotyka, jeśli wybieramy się na Malediwy. My, jako turyści wybierający się do kraju, w którym panuje islam, zobowiązujemy się do przestrzegania zasad, które ta religia narzuca.

Zobacz też: BIKINI NA MALEDIWACH

HIPOKRYZJA:

Kwestia alkoholu na Malediwach podlega pewnej hipokryzji – o ile na wyspach “lokalnych”, na których mieszkają rdzenni mieszkańcy, nie da się kupić alkoholu, o tyle na drogich, resortowych wyspach go nie brakuje. Jakby tego było mało, na Malediwach za posiadanie “innych” substancji grozi kara śmierci, a jednak są łatwe do zdobycia.

JAK PRZEWIEŹĆ ALKOHOL NA MALEDIWY?

Przed wyjazdem na Malediwy czytaliśmy wiele relacji osób, którym udało się wwieźć alkohol na Malediwy. Ryzyk fizyk – postanowiliśmy spróbować, szczególnie, że nie chcieliśmy się z tym bardzo afiszować, po prostu wypić parę drinków wieczorem na plaży przy szumie oceanu. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Jak gdyby nigdy nic spakowałam do bagażu nadawanego pół litra mojej ulubionej porzeczkówki, która świetnie smakuje z colą i słomką. Stwierdziłam, że w razie czego na ładne oczy zawsze się jakoś wybronię. Ryjek, mój luby, okazał się sprytniejszy. W trakcie przesiadki w Moskwie kupił pół litra wódki, które przelał do butelki po wodzie. Całość wsadził do bagażu podręcznego. Gdy, jak gdyby nigdy nic wysiedliśmy z samolotu na Malediwach okazało się, że walizki prześwietlają i moja była do odebrania z wielkim napisem “DO SPRAWDZENIA” na rączce. Prześwietlono ją ponownie i niestety kazano oddać porzeczkówkę, którą opisano imieniem i nazwiskiem i obiecano zwrócić za dwa tygodnie.

Bagażu podręcznego NIE PRZEŚWIETLANO ani nie sprawdzano ręcznie. Serdecznie polecamy!

MIŁY PAN

Oprócz tego na jednej z wysp, na której byliśmy chodził Miły Pan, który  oferował piwo oraz wino, a także inne “przyjemności”. Piwo kosztowało 5 dolarów za butelkę 330 ml – ciepłe i bardzo niesmaczne. Wino za 40 dolarów za butelkę – nie spróbowaliśmy, bo to już okrutna cena.

Ogólnie rzecz biorąc – jeśli planujecie Malediwy budżetowo – polecamy Wam dwa tygodnie detoksu 🙂 W końcu alkohol działa niekorzystnie na tyle naszych organów! 🙂

Jeśli macie jakieś pytania, dajcie znać w komentarzach albo w mailu 😉

Podróżnicze Świry! Jeśli interesuje Was jak to jest nie mieć za wiele pieniędzy, sprzedać dobytek, rzucić wszystko i wyjechać w podróż, pakując się tylko w bagaż podręczny, wbijajcie na naszego Insta (TUTAJ), na którym na bieżąco relacjonujemy naszą przygodę życia. Podobno jest lekko, fajnie i z humorem, a nasze Stories ładują pozytywną energią na cały dzień. Hehe!

Podróżniczy Świrze, (2)

IMG_1357.jpg

Zobacz też: 

10 RZECZY, KTÓRE TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA MALEDIWY

ILE KOSZTUJE WYJAZD NA MALEDIWY?

 

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.