Siemanko, podróżnicze świrki!

ILE KOSZTUJE WYJAZD NA SESZELE?

Seszele? Te takie wyspy dla bogaczy? Na pewno drogo, nie stać mnie! Złe podejście! Ja poleciałam na Seszele jako studentka. Za własne pieniądze! I nie zbankrutowałam! 😀 Ile kosztuje wyjazd na Seszele?

 

PRZELOT

Największym wydatkiem będą tutaj koszty biletów lotniczych. Warto śledzić takie strony jak fly4free albo wakacyjnipiraci, gdzie czasem pojawiają się spoko oferty. My nasze bilety kupiliśmy za 2100 zł/osobę w dwie strony. Mieliśmy przesiadkę w Berlinie i Abu Dhabi. Podróż wspominamy bardzo dobrze. Ile kosztuje wyjazd na Seszele? Wcale nie tak dużo!

seszele anse source

TRANSPORT NA MIEJSCU

To chyba najbardziej „upierdliwa” składowa kosztów wyjazdu. Seszele są krajem wyspiarskim i o ile nie chcemy całego pobytu spędzić na jednej wyspie (Mahe), musimy się jakoś pomiędzy wyspami przemieścić. Pomiędzy dużymi mamy opcję – mniejszy samolot, albo prom. Niestety jeśli chodzi o prom, to monopol na rynku ma jedna firma – Cat Cocos, co skutkuje baaardzo zawyżonymi cenami biletów, więc często bardziej opłaca się lecieć małym samolocikiem. Za transport pomiędzy trzema wyspami (Mahe, na której wylądowaliśmy, La Digue – najładniejsze plaże i Praslin – dla aktywnych) zapłaciliśmy łącznie 637,56 zł/osobę.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_24a6UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2578

NOCLEGI NA SESZELACH

Noclegi na Seszelach nie są jakieś supertanie, ale jeśli się wie, jak i gdzie szukać tych przystępnych cenowo, to tragedii nie ma. My nasze rezerwowaliśmy na airbnb, stronie, która skupia gospodarzy i podróżujących na całym świecie. Sama korzystam z niej wszędzie, gdzie jeżdżę, zresztą zawsze zostawiam Wam linki w postach do miejsc, w których spałam. Zawsze jestem bardzo zadowolona i mówię Wam, ceny potrafią być parę razy niższe niż w hotelach. Klikając w TEN LINK dostaniecie 110zł na swoją pierwszą rezerwację (a ja otrzymam zniżkę na moją kolejną podróż). Dwie pieczenie na jednym ogniu, prawda? Pomóżmy sobie nawzajem! No, ale do rzeczy: ile kosztuje wyjazd na Seszele? Dzięki airbnb udało mi się znaleźć nocleg za 180 zł/dobę, co na tamtejsze warunki serio jest spoko ceną 😉 Łącznie za dwa tygodnie za noclegi zapłaciliśmy 1209,46 zł/osobę.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_25ed

CENY NA SESZELACH

Ceny na Seszelach rzeczywiście do najniższych nie należą. Jeśli przygotujesz się i uprzednio wcześniej będziesz wiedział, ile kosztuje wyjazd na Seszele i jakich cen się spodziewać, to na miejscu nie będzie zonka i będziesz żył jak król!

Przykładowe ceny na Seszelach:

  • Wódka, najtańsza, jaką można znaleźć (375 ml): SR 109 (30 zł)

 

  • Porcja jedzenia w take-awayu, czyli takim ichniej streetfoodowej budzie: SR 50 (15zł)

 

  • Zupka błyskawiczna: SR 10 (3zł)

 

  • Najtańsze ciasteczka: SR 11, (3 zł)

 

  • Puszka Coli: SR 18, (5zł)

 

  • Dżem: SR 24 (7 zł)

 

  • Piwo (330 ml): SR 25 (7 zł)!!!

 

 • Litr soku SR 36 (10 zł!!!)

IMG_7094

NASZ TIP:

Jeśli chcecie przyoszczędzić na jedzeniu, weźcie sobie suchy prowiant z Polski. Brzmi cebulacko, ale kurde, jeśli ma pomóc naszemu portfelowi – czemu nie? 😀 Zobaczcie, jak wyglądała nasza walizka przed wylotem, huehue 😀

ile kosztuje wyjazd na seszele

ILE KOSZTUJE WYJAZD NA SESZELE?

Nas wyniósł w sumie 4 367,24 zł. Czy to dużo? Na pewno, jeśli myślisz o tym w kategorii dwumiesięcznej pensji. Jeśli jednak uświadomisz sobie, że te pieniądze to 400 kaw kupionych w Starbaksie, albo 20 nowych bluzek, to kwota nie brzmi już tak kosmicznie. Coś za coś, ale wierzcie mi – oszczędzanie wcale nie jest takie straszne. Jak to się mawia – travel is the only thing that makes you richer.

PODSUMOWANIE | ILE KOSZTUJE WYJAZD NA SESZELE?

Bilety lotnicze: 2081,72 zł /osoba

Transport na miejscu: 51,96 + 370,70 + 214,90 = 637,56 zł (cholernie drogi prom)/osoba

Noclegi: 196,64 + 67,82 + 945 = 1209,46 zł/osoba

Koszty życia: 438,50/osoba

RAZEM: 4 367,24 zł/osoba/ 2 tygodnie

Zrzut ekranu 2018-05-09 o 12.06.00

Ceny wyjazdu na Seszele z innej, mniej studenckiej perspektywy fajnie opisuje też Agnieszka z bloga Taste&Travel TUTAJ.

seszele sourceseszele anse source 2eszele 5UNADJUSTEDNONRAW_thumb_25cc

 

Zobacz też:

SESZELE NA WŁASNĄ RĘKĘ

10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA SESZELE

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.