Siemanko, podróżnicze świrki!

ANGKOR WAT NA SKUTERZE

Wypożyczenie skutera w Azji jest łatwe jak bułka z masłem. W niektórych krajach chcą paszport pod zastaw (Tajlandia), jednak łatwo jest to obejść np. poprzez zostawienie międzynarodowego prawa jazdy. W Siem Reap w Kambodży  jest inaczej. Wynajem skutera w Siem Reap jest zakazany. Wynajem turystom. Ale jak to? Czemu? To w ogóle możliwe? Czy Angkor Wat na skuterze jest w ogóle wykonalny?

 

SKUTER VS TUK TUK

Do Siem Reap jedzie się zobaczyć Angkor Wat, największy kompleks sakralny na świecie. Miejse to przyciąga miliony turystów rocznie. Świątyń w kompleksie jest wiele, są one od siebie znacznie oddalone. Można je zwiedzać na rowerze, jednak w według nas jest to opcja dla hardkorów. Żar z nieba, pył, a trzeba mieć jeszcze siłę na eksplorację świątyń…. Zostaje wynajem skutera, albo tut tuka z kierowcą. Miasto, aby pomóc lokalnej społeczności i napędzić ruch tuktukarzom pod pretekstem dużej ilości wypadków zakazało wynajmu skutera turystom. Jako, że wolimy być niezależni, nie lubimy, jak ktoś nam gada nad głową, zdecydowaliśmy się spróbować obejść system i zwiedzić Angkor Wat na skuterze.

WYNAJEM SKUTERA W SIEM REAP | GDZIE WYNAJĄĆ SKUTER W SIEM REAP?

Czy w Siem Reap da się wynająć skuter? Da się! Nam udało się znaleźć miejsce, w którym nie chcieli nawet paszportu, wystarczyło im zostawienie międzynarodowego prawa jazdy. Koszt? 9 dolców za dzień? Wrażenia? Niezapomniane. Przy wynjamie skutera upewnijcie się, że jest on na innych blachach, niż z Siem Reap. Standardowo zróbcie też foty zniszczeń, tak wiecie, na „w razie czego”. Naszego pojazdu nikt nie oglądał, chociaż ktoś go staranował, jak stał na parkingu. Podpisujecie papierek i śmig – do Angkor Wat na skuterze! Proste, prawda?

GDZIE WYNAJĄĆ SKUTER W SIEM REAP?

Sprawdziliśmy dosłownie KAŻDE miejsce, to okazało się być najbardziej korzystne. Szukajcie budki na przeciwko supermarketu TEMPLE – wrzucam fotę niżej.

ANGKOR WAT NA SKUTERZE | CO DALEJ?

Pamiętajcie, że bilet do Angkor Wat kupuje się w innym miejscu, niż są świątynie – na 66 ulicy. Jest to dlatego od całego kompleksu, dlatego, wizytę tam zaplanujcie dzień wcześniej . Bądźcie przy kasie o 16:40, o 16:45 rusza sprzedaż biletów na następny dzień. Bilet kupiony na dzień w przód uprawnia Was do wstępu na teren świątyń w dniu zakupu po godzinie 17:00. Warto o tym wiedzieć, bo dostaje się dzień „gratis”. Na zachód słońca polecamy Prae Rup, która jest jedną z najwyższych świątyń i z której to zjawisko prezentuje się bardzo malowniczo. Jest co prawda trochę ludzi, więc warto dojechać tam jak najszybciej się da – wtedy mamy zagwarantowaną fajną miejscówkę przed tłumem Chińczyków.

Na poniższej mapie widać, gdzie Angkor, a gdzie bilety. O Paani!

A NASTĘPNEGO DNIA…

Następnego dnia budzik na 4:30 i CYK – skuterem do Angkor Wat na wschód słońca! Ale o tym już w oddzielnym wpisie TUTAJ 🙂

P1090605P1090103P1090371P1090036

Zobacz też:

ANGKOR WAT W JEDEN DZIEŃ | INFORMACJE PRAKTYCZNE

CO ZOBACZYĆ W KAMBODŻY? (coming soon)

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.