Największy kompleks sakralny na świecie. Wiele osób specjalnie odwiedza Kambodżę, tylko żeby móc podumać parę dni wśród tych malowniczych ruin. Ile kosztuje bilet do Angkor Wat? Czy jeden dzień w Angkor Wat wystarczy? Jak się ubrać na zwiedzanie Angkor Wat? Czy lepiej zwiedzić Angkor Wat tuktukiem, skuterem czy rowerem? I wreszcie – czy w ogóle warto?

GDZIE KUPIĆ BILET DO ANGKOR WAT?

Warto wspomnieć, że bilety do Angkor Wat kupuje się jakieś 6 km od pierwszej świątyni – uwzględnijcie to w swoich planach i bądźcie na Street 60, obok Angkor Panorama Museum, około 16:30.

Na poniższej mapce zaznaczyłam, gdzie bilety, a gdzie główna świątynia Angkor. Olaboga, prawda?

ILE KOSZTUJE BILET DO ANGKOR WAT?

Dużo. Okrutnie dużo. W 2017 roku wariaty podniosły ceny prawie dwukrotnie. Warto wspomnieć, że jeśli kupimy bilet dzień przed planowaną wizytą, uprawnia nas on również do odwiedzin w dniu zakupu, aby obejrzeć zachód słońca – to taki gratis od Angkoru 🙂

Koszt biletów do Angkor Wat po podwyżce cen – Maj 2018:

Koszt biletu do Angkor Wat na jeden dzień: 37 dolarów

Koszt biletu do Angkor Wat na trzy dni: 62 dolary

Koszt biletu do Angkor Wat na tydzień: 74 dolary

Do kosztu biletu należy doliczyć jeszcze koszt wynajmu tuktuka, skutera, bądź roweru (niżej podałam ceny każdego ze środków lokomocji). My wybraliśmy skuter, co w Siem Reap jest, uwaga, ZAKAZANE!!! Jak udało nam się obejść system napisaliśmy w TYM poście.

P1090292P1080728P1080731

ANGKOR WAT TUKTUKIEM, SKUTEREM, CZY MOTOREM?

Tuk tuk – 18 dolców,

Rower – 5 dolców (chyba bym zdechła),

Skuter – 9 dolców + tankowanie ok. 2 dolce

My polecamy ostatnia opcję – zwiedzanie Angkor Wat skuterem daje Ci niezależność, brak gderania nad głową i gwarancję, że nikt Ci się rano nie spóźni i nie przegapisz wschodu słońca, szczególnie, jeśli wybrałeś opcję Angkor Wat w jeden dzień. Więcej o wypożyczeniu skutera z Siem Reap przeczytasz w TYM poście.

P1090103P1090139

CZY JEDEN DZIEŃ W ANGKOR WAT WYSTARCZY?

Ciężki temat. Szczególnie, że prawie straciliśmy przez to kontakt ze znaną i wpływową redakcją portalu Gdzie Indziej, którzy, zapewnieni przez nas, że jeden dzień jak najbardziej hula, tak żałowali swojego wyboru, że następnego dnia kupili kolejny bilet. My powiemy tak: jaki podróżnik, taka opinia. Według nas wystarczy, od 5 rano do 5 wieczorem obskoczyliśmy WSZYSTKIE świątynie kompleksu, w tym jedną poza szlakiem i byliśmy usatysfakcjonowani. Jednak moi rodzice (TUTAJ ich blog) podzielili opinię redakcji Gdzie Indziej. Na zwiedzanie kompleksu poświęcili trzy dni i nadal twierdzą, że to mało. Wszystko zależy od temperamentu, gustów, nastroju.

P1080814

CZY WARTO JECHAĆ DO ANGKOR WAT?

Warto. Nawet jeśli jesteście fanami leżenia na plaży, a anatyczne ruiny macie w poważaniu – te naprawdę robią wrażenie. Co więcej – można sobie cyknąć naprawdę dużo fajnych, instagramowych zdjęć.

P1090036

JAK SIE UBRAĆ NA ZWIEDZANIE ANGKOR WAT?

Obowiązkowo zakryte ramiona i kolana – zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Je dzień przed wycieczką udałam się na lokalny bazar i kupiłam sobie etniczną szatę za 6 dolców – targujcie się. Szata ta niestety nie przepuszczała powietrza – upewnijcie się, że Wasza będzie (myślałam, że zdechnę!)

P1090525

Zobacz też:

WYNAJEM SKUTERA ANGKOR WAT? (coming soon)

CO ZOBACZYĆ W SIEM REAP? (coming soon)

CO ZOBACZYĆ W KAMBODŻY? 

Podróżniczy Świrze, (2)

View this post on Instagram

A post shared by Redakcja Podróży Odbytej (@podrozodbyta)

0 odpowiedzi

  1. Jeśli przyjmiemy za założenie, że chcemy “świątynie obskoczyć”, to wydaje mi się, że szkoda całego dnia. Da się szybciej 😉

  2. Dzień dobry, planujemy “wyskoczyć” na zwiedzanie Angkoru w trakcie tygodniowego pobytu na Phuket. Czasu niewiele, rodzina 4 osobowa (dzieciaki 12 i 14 – zaprawieni w zwiedzaniu). Zależy nam żeby zobaczyć dużo ale czas goni. Przylot to Siem rep 7.35. Powrót następnego dnia rano. Więc zwiedzane pewnie od ok 10.00 Pytanie – czy damy radę objechać przynajmniej 6-7 świątyń tego samego dnia (tuk tukiem?) Czy nastawiać się raczej na kolejny dzień w Angkorze? I czy warto na ten jeden niepełny dzień się wyprawiać (to było zawsze moje marzenie ale czas nas ogranicza)? Pozdrawiam serdecznie.

    1. Naszym zdaniem jak najbardziej warto. Tak jak pisaliśmy w poście my z własnego wyboru ograniczyliśmy się do jednego dnia i udało nam się zobaczyć wszystkie świątynie. Oczywiście, że będzie to bardzo intensywny dzień i nie będziecie mogli spędzić w jednej świątyni dwóch godzin, ale zdecydowanie polecamy, dla nas jeden dzień okazał się optymalny 😉 Pamiętajcie jednak, że bilety kupuje się w innym miejscu – powiedzcie kierowcy, to z Wami podjedzie. Dajcie znać, jak udał się wypad. Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *