Siemanko, podróżnicze świrki!

ANGKOR WAT W JEDEN DZIEŃ

Największy kompleks sakralny na świecie. Wiele osób specjalnie odwiedza Kambodżę, tylko żeby móc podumać parę dni wśród tych malowniczych ruin. Ile kosztuje bilet do Angkor Wat? Czy jeden dzień w Angkor Wat wystarczy? Jak się ubrać na zwiedzanie Angkor Wat? Czy lepiej zwiedzić Angkor Wat tuktukiem, skuterem czy rowerem? I wreszcie – czy w ogóle warto?

GDZIE KUPIĆ BILET DO ANGKOR WAT?

Warto wspomnieć, że bilety do Angkor Wat kupuje się jakieś 6 km od pierwszej świątyni – uwzględnijcie to w swoich planach i bądźcie na Street 60, obok Angkor Panorama Museum, około 16:30.

Na poniższej mapce zaznaczyłam, gdzie bilety, a gdzie główna świątynia Angkor. Olaboga, prawda?

ILE KOSZTUJE BILET DO ANGKOR WAT?

Dużo. Okrutnie dużo. W 2017 roku wariaty podniosły ceny prawie dwukrotnie. Warto wspomnieć, że jeśli kupimy bilet dzień przed planowaną wizytą, uprawnia nas on również do odwiedzin w dniu zakupu, aby obejrzeć zachód słońca – to taki gratis od Angkoru 🙂

Koszt biletów do Angkor Wat po podwyżce cen – Maj 2018:

Koszt biletu do Angkor Wat na jeden dzień: 37 dolarów

Koszt biletu do Angkor Wat na trzy dni: 62 dolary

Koszt biletu do Angkor Wat na tydzień: 74 dolary

Do kosztu biletu należy doliczyć jeszcze koszt wynajmu tuktuka, skutera, bądź roweru (niżej podałam ceny każdego ze środków lokomocji). My wybraliśmy skuter, co w Siem Reap jest, uwaga, ZAKAZANE!!! Jak udało nam się obejść system napisaliśmy w TYM poście.

P1090292P1080728P1080731

ANGKOR WAT TUKTUKIEM, SKUTEREM, CZY MOTOREM?

Tuk tuk – 18 dolców,

Rower – 5 dolców (chyba bym zdechła),

Skuter – 9 dolców + tankowanie ok. 2 dolce

My polecamy ostatnia opcję – zwiedzanie Angkor Wat skuterem daje Ci niezależność, brak gderania nad głową i gwarancję, że nikt Ci się rano nie spóźni i nie przegapisz wschodu słońca, szczególnie, jeśli wybrałeś opcję Angkor Wat w jeden dzień. Więcej o wypożyczeniu skutera z Siem Reap przeczytasz w TYM poście.

P1090103P1090139

CZY JEDEN DZIEŃ W ANGKOR WAT WYSTARCZY?

Ciężki temat. Szczególnie, że prawie straciliśmy przez to kontakt ze znaną i wpływową redakcją portalu Gdzie Indziej, którzy, zapewnieni przez nas, że jeden dzień jak najbardziej hula, tak żałowali swojego wyboru, że następnego dnia kupili kolejny bilet. My powiemy tak: jaki podróżnik, taka opinia. Według nas wystarczy, od 5 rano do 5 wieczorem obskoczyliśmy WSZYSTKIE świątynie kompleksu, w tym jedną poza szlakiem i byliśmy usatysfakcjonowani. Jednak moi rodzice (TUTAJ ich blog) podzielili opinię redakcji Gdzie Indziej. Na zwiedzanie kompleksu poświęcili trzy dni i nadal twierdzą, że to mało. Wszystko zależy od temperamentu, gustów, nastroju.

P1080814

CZY WARTO JECHAĆ DO ANGKOR WAT?

Warto. Nawet jeśli jesteście fanami leżenia na plaży, a anatyczne ruiny macie w poważaniu – te naprawdę robią wrażenie. Co więcej – można sobie cyknąć naprawdę dużo fajnych, instagramowych zdjęć.

P1090036

JAK SIE UBRAĆ NA ZWIEDZANIE ANGKOR WAT?

Obowiązkowo zakryte ramiona i kolana – zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Je dzień przed wycieczką udałam się na lokalny bazar i kupiłam sobie etniczną szatę za 6 dolców – targujcie się. Szata ta niestety nie przepuszczała powietrza – upewnijcie się, że Wasza będzie (myślałam, że zdechnę!)

P1090525

Zobacz też:

WYNAJEM SKUTERA ANGKOR WAT? (coming soon)

CO ZOBACZYĆ W SIEM REAP? (coming soon)

CO ZOBACZYĆ W KAMBODŻY? 

Podróżniczy Świrze, (2)

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.