Siemanko, podróżnicze świrki!

BOHOL | INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zazwyczaj wyjeżdżając gdzieś jesteśmy jak dzieci we mgle. W tym wpisie zebraliśmy nasze doświadczenia i postanowiliśmy opisać je jako zestaw informacji praktycznych dla Was. Gdzie spać, co jeść i jak dostać się na Bohol?

 

JAK DOSTAĆ SIĘ NA BOHOL?

Na Bohol można dostać się na parę sposobów:

  1. samolotem z Manili do Tagbilaran – 150 zł
  2. samolotem z Manili do Cebu – 100 zł i z Cebu promem do Tagbilaran

Prom Cebu – Tagbilaran:
Promy odpływają mniej więcej co godzinę. Mamy do wyboru 3 firmy:

Ocean Jet – 400 PHP (25 PLN) – płyniemy ok. 2h
Supercat – 500 PHP (35 PLN) – płyniemy ok. 2h
Lite – 275 PHP (18 PLN) – płyniemy ok. 6h!!!

PROM CEBU TAGBILARAN GODZINY

My płynęliśmy Ocean Jetem. Wszystko spoko, tylko do ceny biletu trzeba doliczyć jeszcze “Terminal Fee”, jakieś 25 PHP (2 PLN).

GDZIE SPAĆ NA BOHOL?

My spaliśmy TUTAJ i byliśmy na tyle zadowoleni, że przedłużyliśmy nasz pobyt z jednodniowego do trzech dni. Jedyne budżetowe miejsce na Filipinach, w którym dostaliśmy naprawdę czystą pościel, łazienkę i kuchnię. Pokój rezerwowaliśmy przez airbnb. Jeśli nadal nie wiecie gdzie spać na Panglao, serdecznie ich polecam. To strona, która skupia gospodarzy i podróżujących na całym świecie. Sama korzystałam z niej we wszystkich krajach, w których byłam, zresztą zawsze zostawiam na blogu linki w postach do miejsc, w których spałam. Zawsze jestem bardzo zadowolona i mówię Wam, ceny potrafią być parę razy niższe niż w hotelach. Klikając w TEN LINK dostaniecie 110zł na swoją pierwszą rezerwację (a ja otrzymam zniżkę na moją kolejną podróż). Dwie pieczenie na jednym ogniu, prawda? ? Pomóżmy sobie nawzajem! ?

TRANSPORT NA BOHOL

Szeroko rozwiniętą formą transportu na Bohol są tzw. trycykle, czyli tuktuki, które zawiozą nas dosłownie wszędzie. Jeśli preferujecie niezależność, serdecznie polecamy skuter. My korzystaliśmy z Hey Joe. Firma podstawiła i odebrała nam skuter z portu. Wystarczy napisać do nich na Facebooku. Koszt to 500 PHP/dobę (35 PLN), całkiem sporo, ale skuter był w idealnym stanie.

ZAKUPY NA BOHOL

Niestety podczas pobytu na Bohol zepsuł mi się komputer, co wymusiło na nas konieczność odwiedzenia bardziej “zachodniego” miejsca, w celu jego naprawy. Jeśli zabraknie Wam zimnych jak Arktyka centrów handlowych, polecamy Island Shopping Mall w Tagbilaran, mają tam dosłownie wszystko.

CO ZOBACZYĆ NA BOHOL?

O tym, co my widzieliśmy na Bohol i co polecamy, a czego nie, napisaliśmy w TYM poście. Znajdziecie w nim również mapkę, na której zaznaczyłam wszystkie atrakcje – będziecie mogli porównać odległości i ocenić, czy warto porywać się na daną atrakcję, czy może jednak lepiej odpuścić.

Zobacz też:

FILIPINY | KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?
INTERNET NA FILIPINACH

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.