Siemanko, podróżnicze świrki!

STARY DUBAJ | DEIRA

Jedynym miejscem w Dubaju, w którym nie czuliśmy się dobrze, był… stary Dubaj! Zachęcona opisami z innych blogów podróżniczych ubłagałam Kubę, żebyśmy podczas tej wycieczki do Dubaju wreszcie obejrzeli stary market z przyprawami. Próbowaliśmy zwiedzić go już dwa lata temu, jednak przybyliśmy po zmroku i był już zamknięty.

 

JAK DOTRZEĆ DO STAREGO DUBAJU?

Stary Dubaj znajduje się w dzielnicy Deira. Można dotrzeć tam samochodem (płatny parking!!!) albo przepłynąć łódką z Bur Dubai, co samo w sobie jest atrakcją turystyczną i przyciąga wiele turystów. Przeprawa przez Dubai Creek łódką kosztuje tylko 1 dirhama. Jeśli jednak wybierzecie opcję dojechania do starego Dubaju samochodem, to uwaga! Parking w starym Dubaju jest płatny i opłacić można go tylko w bilonie.

PIERWSZE WRAŻENIE

Pierwsze wrażenie po wyjściu z samochodu w starym Dubaju niestety było takie samo jak wtedy, kiedy trafiliśmy tam w nocy. Do Kuby od razu podbiegł mężczyzna, chcący sprzedać mu kradzionego iPhona i żadne argumenty nie były w stanie mu wyperswadować, że jednak jego zdobyczy nie kupimy (jak zamknęliśmy się w samochodzie to zaczął uporczywie pukać w okno!!!).

TARG DUBAI OLD SOUK

Uparliśmy się jednak i ruszyliśmy wgłąb targu. Od razu poczuliśmy się jak turyści w Egipcie lub Tunezji. Zaczepiani przez średnio 5 różnych przekrzykujących się osób zabiegających o nasze względy bardzo ciężko nam było skupić się na oferowanych przez nie produktach. Sprzedawcy prezentowali niesamowite talenty lingwistyczne, a za absolutny hit w ich słowniku uważam: “Tanio, very cheap, Biedronka price!”. Mimo, że przyprawy i porcelana na targu naprawdę robią wrażenie, od razu stamtąd uciekliśmy (a szkoda, bo mieli ładne kimona ?). W starym Dubaju poczuliśmy się jak na wycieczkach w dzieciństwie.

P1010448

PODSUMOWUJĄC

Jeśli jesteście odporni na zaczepki sprzedawców i macie dość wymuskanego i nowoczesnego Dubaju, to serdecznie polecam tę atrakcję. Jeśli jednak cenicie sonie europejskie standardy, będąc w Dubaju odwiedziłabym fontanny przy Burj Khalifie, Dubai Mall, czy Mall of Emirates.

Zobacz też:

CO ZOBACZYĆ W DUBAJU?

WYNAJEM SAMOCHODU W DUBAJU

NAJDŁUŻSZY ZIPLINE NA ŚWIECIE

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.