Siemanko, podróżnicze świrki!

CO ZOBACZYĆ NA KOH SAMUI?

Do wyspy miałam duży sentyment, bo byłam na niej w dzieciństwie z rodzicami i siostrą. Przed ponownym odwiedzeniem Tajlandii po 15 latach próbowałam zlokalizować miejsce, w którym się wtedy zatrzymywaliśmy. Okazało się, że z hotel obrócił się w ruinę, a cała wyspa straciła czar, który 15 lat temu bardzo nas zachwycił. Jeśli jednak już tam się znajdziecie – co zobaczyć na Koh Samui?

Informacje praktyczne o tym gdzie spać, co zjeść i jak dojechać na Koh Samui znajdziecie w TYM poście.

Na początek, jak zwykle – mapka. Pomaga zorientować się w geografii wyspy, oszacować odległości i zestawić realia z możliwościami. Co zobaczyć na Koh Samui?

SKAŁA BABCI I DZIADKA

Skały nazywają się tak osobliwie, bo… przypominają genitalia 😀 O ile skałę dziadka łatwo jest zauważyć, to do tej pory nie wiemy, która ze szczelin miała być skałą Babci 😀 Skały nas nie powaliły, jeśli jednak nie wolisz spędzać czasu aktywnie, do skał można łatwo przejść z pobliskiej Lamai Beach – spoko opcja dla niemogących usiedzieć w miejscu (więcej o najpiękniejszych plażach na Koh Samui w TYM wpisie). Jeśli nudzi Wam się i nie wiecie, co zobaczyć na Koh Samui – koniecznie obczajcie to miejsce!

P1070287P1070289

RUINY HOTELU LAEM SET INN

Na Koh Samui warto przejść się do opuszczonego hotelu. Ja poszłam tam z sentymentu, jednak na miejscu jest klimat – zawalone bambusowe domki, powybijane szyby, basen porośnięty planktonem i liliami… Jest w tym wszystkim jakaś magia. Do Laem Set Inn polecamy jednak dojść plażą – my przeskoczyliśmy przez płot od drogi i zeszliśmy w dół do samej plaży. Na samym dole przywitał nas Pan Ze Strzelbą, mówiąc, że jest tutaj bardzo niebezpiecznie, bo obecnie ruiny hotelu zamieszkują bardzo źli ludzie (jak to określił – bad boys). Wracając do skutera czuliśmy się dość niepewnie, ale całe szczęście żadnych bad bojsów nie napotkaliśmy. Jeśli nie wiesz, co zobaczyć na Koh Samui, a szukasz przygody – koniecznie zajrzyj do ruin Laem Set Inn.

IMG_2399

HAD LAMAI ROAD

Jeśli nigdy nie byliście w strip barze, a chcielibyście zobaczyć, jak to wygląda, to zajrzyjcie tutaj – prawdziwe szaleństwo. Piwko kosztuje 4 zł, możecie usiąść sobie przy barze i pooglądać panie na rurach. Poszliśmy z czystej ciekawości, dla doświadczenia, ale na jednym piwie się skończyło. Za barem szalały skąpo ubrane panie, obok których siedziało dziecko, które namawiało nas do zagrania z dziwną grę. Czy ktoś może wie, o co tu chodziło? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze, ale tutaj.. No clue!

IMG_2537

NA MUEANG WATERFALLS

Kuba jest wielkim fanem wodospadów i o ile ja pojechałam na Koh Samui, żeby zobaczyć ruiny hotelu, on miał duże nadzieje na wodospady, których na wyspie jest kilka. Pani w hotelu poleciła nam Na Mueang Waterfalls. Jakie było nasze zdziwienie, gdy po przyjeździe na miejsce okazało się, że wodospady są atrakcją turystyczną na miarę Wieliczki, a w dodatku połączone są z niecną atrakcja jaką jest jazda na słoniu, z której to okrutnej atrakcji chętnie korzystali grubi Rosjanie ze złotymi zębami. Zresztą zobaczcie, czemu na Trip Advisorze oceniany jest na 3.5. Ocena i tak mocno zawyżona.

P1070266P1070272P1070264P1070251

Nam te atrakcje na Koh Samui udało się zobaczyć w jeden dzień. Zahaczyliśmy też o parę plaż. Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejsze plaże na Koh Samui, to wbijaj na TEN wpis.

Zobacz też:

KOH SAMUI INFORMACJE PRAKTYCZNE

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE NA KOH SAMUI

TAJLANDIA KTÓRA WYSPA? (coming soon)

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.