Siemanko, podróżnicze świrki!

CO ZOBACZYĆ NA KOH NGAI?

Do odwiedzenia Koh Ngai przekonał nas wpis Zuzy Ledworowskiej z bloga Jestem Zuza. Dziewczyna, która mieszkała w Tajlandii pisze, że bardziej rajskiego miejsca nie widziała w tym kraju? Coś musi w tym być, jedziemy to sprawdzić! Czy warto? Co zobaczyć na Koh Ngai?

 

GDZIE LEŻY KOH NGAI?

Koh Ngai to malutka, rajska wysepka położona na południu Tajlandii, w prowincji Krabi. Na początek szybka, poglądowa mapka.

JAK DOSTAĆ SIĘ NA KOH NGAI?

Na Koh Ngai najłatwiej dostać się z Koh Lanty, wyspy w prowincjo Krabi (na którą dojazd opisaliśmy w TYM wpisie). Będąc na Koh Lancie należy zapytać się w jednym z biur podróży (znajdziecie je co trzy kroki, a także w recepcji Waszego hostelu, gdzie zazwyczaj cena będzie wyższa) o cenę wycieczki na Koh Ngai (W JEDNĄ STRONĘ, albo w dwie, tylko wtedy trzeba zaznaczyć dzień powrotu, my np. jechaliśmy na tzw. “pałę”, bo nie wiedzieliśmy, ile na Koh Ngai zabawimy. Zazwyczaj powiedzą Wam 550 batów od osoby, czyli 55 zł za prom. My stargowaliśmy do 45. Cena zawiera transport z hotelu na prom i przeprawę promem na Koh Ngai. Odbiór następuje wcześnie rano, koło godziny 8:00, więc bądźcie gotowi, ranne ptaszki!

P1070144

GDZIE ZATRZYMAĆ SIĘ NA KOH NGAI?

Tutaj trzeba wspomnieć, że na Koh Ngai znajdziemy tylko resorty, czyli hotele, zero lokalnego życia, co, niestety, bardzo śrubuje ceny. My, pomimo tego, że wybraliśmy najtańszą opcję. Spaliśmy w Koh Ngai Resort. Za nocleg płaciliśmy 120 zł za pokój. Na wyspie, bezpośrednio od właściciela da się wynegocjować namiot za 60 zł za noc (oczywiście poza sezonem)

GDZIE ZJEŚĆ NA KOH NGAI?

Na plaży głównej, czyli Main Beach jest bar, w którym zjemy Pad Thaia “tylko” za 100 bathów, czyli 10 zł, co przy 180 w naszym resorcie brzmi całkiem nieźle. My braliśmy na pół, co znacznie pozwoliło nam oszczędzić. Na kolację jedliśmy tosty z dżemem, które przywieźliśmy sobie z Koh Lanty.

P1070065

CO ZOBACZYĆ NA KOH NGAI?

Na Koh Ngai nie ma zbyt wiele do zobaczenia. Głównie poleca się leżenie plackiem, ale jeśli nie dajecie rady, to sugerujemy:

Main Beach, czyli plażę główną, z piękną wodą i ładną rafą. Fajna opcja dla snorklujących.

P1070055P1070059

Spacer przez dżunglę na Paradise Beach. Uwaga, bo ten może być wyczerpujący; często trzeba wspinać się trzymając się liny. Polecam zabudowane buty, spryskanie się OFFem i zabranie dużej ilości wody. Jeśli polegniecie i nie dacie rady wrócić, to na plaży będzie łódka, która wozi głównie Chińczyków, i z chęcią zabierze Was spowrotem! Zdecydowanie jeśli nie wiecie, co zobaczyć na Koh Ngai, to serdecznie polecamy!

P1070086P1070087

Spacer do Koh Ngai Resort, jeśli tam nie mieszkacie ?

P1070040

Wynajem kajaka. Chociaż trochę wyczerpujący, dodaje wrażeń. Szczególnie, gdy nagle lądujesz w wodzie razem z całym swoim sprzętem 😀

DCIM100GOPROGOPR0612.JPG
DCIM100GOPROGOPR0612.JPG

KOH NGAI – DLA KOGO TA IMPREZA?

Podsumowując – Na Koh Ngai nie bardzo jest co robić, nie doświadczycie też tam “lokalnego” życia. Jeśli jednak chcecie wypocząć, to kierunek ten jest idealny. Ważne! Jeśli pada, albo wieje, to woda staje się mętna i wcale nie jest taka niebieska… 🙁

Zobacz też:

CO ZOBACZYĆ W TAJLANDII? (coming soon)

CO ZOBACZYĆ NA KOH LANCIE? (coming soon)

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.