Siquijor było trzecią wyspą, którą odwiedziliśmy na Filipinach. Zdecydowaliśmy się jà odwiedzić ze względu na super klif do skakania, który widzieliśmy na wielu vlogach, między innymi u Gdzie Bądź, czy mojego ulubionego Christiana LeBlanc. Jak zwykle, przed wyjazdem na własną rękę, trapiły nas zagadnienia natury praktyczne, a mianowicie: Jak dostać się na Siquijor? Gdzie spać na Siquijor?

 

JAK SIĘ DOSTAĆ NA SIQUIJOR?

Na Siquijor dostaniecie się promem z Dumaguete albo z Tagbilaran. My płynęliśmy właśnie z Bohol, z Tagbilaran. Prom Oceanjet z Tagbilaran płynie około półtorej godziny, wypływa o 10:30 i kosztuje (UWAGA!) 700 peso, 42 zł, czyli całkiem dużo. Na Siquijor pływa też inny, tańszy operator, Lite, jednak rejsy odbywają się co dwa dni i trwają parokrotnie dłużej.

prom

GDZIE SPAĆ NA SIQUIJOR?

Chatki hobbita. Opcja bardzo budżetowa. Tutaj odbyliśmy nasz pierwszy podróżniczy deal. W zamian za zniżkę na nocleg dostarczyliśmy właścicielowi ujęcia z drona. Obie strony były bardzo zadowolone.

P1020847

WYNAJEM SKUTERA NA SIQUIJOR

Od razu jak wysiądziesz z promu w porcie, zostaniesz zaatakowany przez grupkę naganiaczy. Targuj się. Nam udało się wynegocjować skuter za 300 peso za dobę. Upewnij się jedna, że skuter jest sprawny – nasz nie miał hamulców, hehehe 😀

P1040432

GDZIE ZJEŚĆ NA SIQUIJOR?

My serdecznie polecamy Baha restaurant w San Juan – pyszne jedzenie, piwko kraftowe, muzyka na żywo… Czego chcieć więcej. Fajną opcją jest także Monkey Business Siquijor – restauracja prowadzona przez Polaka, Michała. Na miejscu mozna zjeść dania kuchni filipińskiej, tajskiej, a nawet… polskiej! Pierogi na Filipinach? Mniam, genialna alternatywa dla lokalnego jedzenia! Tylko zarezerwujcie stolik, bo są dzikie tłumy i może zostać Wam tylko podłoga 🙂

CO ZOBACZYĆ NA SIQUIJOR?

Szczegółowe informacje co zobaczyć na Siquijor opisaliśmy w TYM wpisie. Siqujior zachwyci Was wodospadami, plażami, i dobrym jedzeniem. Jesli nie wiecie, którą wyspę na Filipinach wybrać – Siquijor będzie naprawdę fajnym strzałem.

paliton beach 2

Zobacz też:

CO ZOBACZYĆ NA SIQUIJOR?

FILIPINY | KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

CO NIE PODOBAŁO NAM SIĘ NA FILIPINACH?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *