Siemanko, podróżnicze świrki!

BANTAYAN INFORMACJE PRAKTYCZNE (dojazd, jedzenie, nocleg)

Jeśli nadal wahacie się, którą wyspę Filipin wybrać, my polecamy Bantayan. Przez cały miesiąc pobytu na Filipinach tylko tam czuliśmy się jak w domu. Jak dojechać na Bantayan? Gdzie spać na Bantayan? Wszystko to w najnowszym vlogu i w poniższym wpisie.

 

JAK DOJECHAĆ NA BANTAYAN?

Na Bantayan dojeżdżamy autobusem z Cebu z North Bus Terminal, a następnie promem. Autobus z Cebu do Hagnaya port kosztuje 175 peso od osoby (klimatyzowany) albo 154 peso od osoby (otwarte okna). Ja wolę bez klimy, jechaliśmy i tym i tym. Ten z klimą bardziej zatłoczony, a z powiewem wiatru jest niezapomniany klimacik.

JAK PORUSZAĆ SIĘ PO BANTAYAN?

Polecamy wynajęcie skutera, co na Bantayan jest szalenie tanie w porównianiu do innych wysp. Impreza ta powinna kosztować 250 peso, czyli około 15 zł. Jeśli kosztuje więcej – buntujcie się!

GDZIE SPAĆ NA BANTAYAN?

Spaliśmy w dwóch miejscach, jednak z całego serca możemy polecić TO miejsce. Na Bantayan spaliśmy u Japończyka, Akihiro, u którego pokój wynajęliśmy przy Airbnb. Przyjął nas z taką gościnnością jak żaden inny Filipińczyk, a w dodatku miał tak czysto, że można było jeść z podłogi. Jeśli nadal nie wiecie, gdzie spać na Bantayan, serdecznie polecamy to miejsce. A jeśli nie macie konta na Airbnb, to świetny moment, żeby wypróbować aplikację. To strona, która skupia gospodarzy i podróżujących na całym świecie. Sama korzystałam z niej we wszystkich krajach, w których byłam, zresztą zawsze zostawiam na blogu linki w postach do miejsc, w których spałam. Zawsze jestem bardzo zadowolona i mówię Wam, ceny potrafią być parę razy niższe niż w hotelach. Klikając w TEN LINK dostaniecie 110zł na swoją pierwszą rezerwację (a ja otrzymam zniżkę na moją kolejną podróż). Dwie pieczenie na jednym ogniu, prawda? ? Pomóżmy sobie nawzajem! ?

GDZIE ZJEŚĆ NA BANTAYAN?

MNIAM, dosłownie MNIAM! Po miesiącu na Filipinach na Bantayan dostaliśmy ślinotoku i pierwszej nocy obżarliśmy się tak, że ledwie dotarliśmy do hotelu. Polecamy ulicę Batobaonos, gdzie znajdziecie wszystko, czego tak bardzo mogło Wam brakować podczas pobytu w innych miejscach na Filipinach. Jedzenie meksykańskie, greckie, a nawet filipińskie – wszystko smakuje tu dobrze!

bantayan ulica

CO ZOBACZYĆ NA BANTAYAN?

Obszerniej o tym, co zobaczyć na Bantayan napisałam w TYM poście. Jeśli jesteście wzrokowcami, polecam też vloga. Najważniejszymi rzeczami do zobaczenia na Bantayan są Paradise Beach i Clif Diving Spot. Polecałabym też wynajęcie skutera i zagłębienie się w nieznane – można zobaczyć naprawdę ujmujące obrazki.

P1030816.jpg

PODSUMOWUJĄC

Jeśli wybieracie się na Filipiny, a nie wiecie, którą wyspę wybrać, to z czystym sercem możemy powiedzieć, że Bantayan był dla nas absolutnie numerem jeden. Sympatyczni ludzie, lokalny klimat, a przy tym dostęp do różnego rodzaju kuchni sprawiły, że zamiast dwóch dni zostaliśmy tam osiem.

Fajnie o zyciu na Bantayan piszą też Koziołki w Azji, które od niedawna tam osiadły.

Serdecznie polecam też naszego vloga z Bantayanu, w którym możecie zobaczyć, jak to wszystko wygląda “na żywo”.

Zobacz też:

FILIPINY VLOG | ODC. 3 BANTAYAN

CO ZOBACZYĆ NA BANTAYAN?

FILIPINY KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.