Siemanko, podróżnicze świrki!

CO ZOBACZYĆ NA BOHOL?

Bohol jest na pewno jedną z wysp, które trzeba zobaczyć na Filipinach. O tym jak dotrzeć na Bohol pisałam więcej w TYM poście. Tutaj opiszę co zobaczyć na Bohol.

 

JAK TO WYGLĄDA NA MAPIE?

W sumie jakby ktoś się uparł, to da się te wszystkie atrakcje zaliczyć w jeden dzień, bo wszystkie są “po drodze”, jednak ja bym na pewno wyruszyła koło 7. Jeśli nadal nie wiecie, co zobaczyć na Bohol to piszcie śmiało – chętnie powiemy Wam więcej o naszych wrażeniach. Pierwszy przystanek to Panglao, na którym polecamy się zatrzymać, jeśli zwiedzacie Bohol. WiĘcej o Panglao przeczytacie TUTAJ.

CHOCOLATE HILLS

Flagowa atrakcja wyspy. Chociaż Chocolate Hills mało mają wspólnego z czekoladą, i tak przyciągają tłumy turystów. Atrakcja ta to nic innego jak rząd wysokich “kopców kreta” powstałych ponad dwa miliony lat temu z koralowca wskutek erozji. Chociaż żeby je zobaczyć trzeba poświęcić dwie godziny jazdy na skuterze, naszym zdaniem jest to jedna z atrakcji które trzeba zobaczyć na Bohol. Szczególnie, że po drodze znajdziecie dużo innych atrakcji, o których poniżej. Cena za wstęp to 50 peso, czyli około 3,60 zł.

P1020609

WYRAKI

Tarsiery, czyli po polsku wyraki to małe zwierzątka żyjące tylko na Filipinach i Borneo. Może kojarzycie – małe małpki z bardzo wyłupiastymi oczami. Większość dnia przesypiają, w nocy polują. Chociaż długość ich ciała to około 15 cm, te małe potwory  skaczą do 6 metrów. Cena: 50 peso student, 60 peso normalny.

P1020524P1020553

ZIPLINE

Chociaż tydzień wcześniej mieliśmy okazję zjechać z najdłuższego ziplina na świecie, to ten Filipiński skradł nasze serca. Korzystaliśmy z Eco Tourism Adventure Park. Zjeżdża się na nim “na śledzia” w dwie osoby obok siebie nad przepięknym kanionem z błękitną rzeką ?Cena: 400 pesos, czyli ok. 24 zł. ZDECYDOWANIE WARTO!

P1020599

MAN MADE FOREST

Niesamowicie gęsty las liściasty zasadzony przez ludzi w ramach odbudowy środowiska naturalnego po II Wojnie Światowej. Bardzo instagramowe miejsce, które niestety cieszy się dużą popularnością wśród turystów i w którym ciężko jest zrobić sobie zdjęcie bez Chińczyka z selfie sticki w tle. Nam się to jednak udało: zobacz we vlogu “Co zobaczyć na Bohol?”.

IMG_7041

PANGAS FALLS

Atrakcja zupełnie nieturystyczna i jeśli nie wiesz, co zobaczyć na Bohol, to według nas #1 na wyspie. Droga na wodospady jest bardzo wyboista i prowadzi przez bardzo biedne wioski. My trafiliśmy do nich przez przypadek, jednak Kuba mówi, że mógłby tam spędzić cały dzień, ja w sumie też, gdybym tylko miała kostium. I cena przystępna! (tylko 10 peso/osoba!).

P1020689P1020692

Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wszystko wygląda “na żywo, to zapraszamy na vloga, obczaj poniżej 🙂

Fajny wpis o tym, co zobaczyć na Bohol napisała też Julia z bloga Where is Juli?

Zobacz też:

NAJŁADNIEJSZA WYSPA FILIPIN? PAMILACAN.

FILIPINY | KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.