Siemanko, podróżnicze świrki!

PODRÓŻNICZE TRIKI

Travel-hacking? Nie wiem, czy coś takiego istnieje, ale gdyby istniało – chyba byłaby to moja ulubiona dziedzina 😀 Jestem maniaczką planowania, organizowania i zapobiegania niespodziewanym sytuacjom. Chociaż czasem mnie to gubi i powoduje śmiech u znajomych, często okazuje się, że jeden mały trik podróżniczy ratuje wszystkich na wyjeździe.

#1. WORKI STRUNOWE/PACKING CUBY | PODRÓŻNICZE TRIKI

Posegreguj rzeczy i spakuj je w worki strunowe. Zabezpieczysz je w ten sposób przed wilgocią, a przy okazji będziesz wiedziała co gdzie masz. Na większe rzeczy zainwestuj w packing cuby. Kupisz je w decathlonie, albo taniej, w Tigerze. Ja też czasami używam siatek na pranie dostępnych w supermarketach.

#2. SKSERUJ PASZPORT | PODRÓŻNICZE TRIKI

Zamiast zostawiać paszport przy wynajmie skutera, zostawisz ksero. Jeśli ukradną Ci dokumenty, będziesz miała cokolwiek na poświadczenie swojej tożsamości. Prawdziwe travel-hacking!

#3. POWER TAPE/JESUS TAPE | PODRÓŻNICZE TRIKI

Weź. Na wszelki wypadek. Nie mówię, żeby brać jakoś bardzo dużo. Przydaje się jednak do naprawienia plecaka, który akurat się przetarł, albo zaklejenia klimatyzacji w autobusie, w którym mrożą jak szaleni. Super podróżniczy trick!

#4. SZNUREK | PODRÓŻNICZE TRIKI

W miejscach, gdzie jest wilgotno, rzeczy wolniej schną, częściej pachną stęchlizną. Sznurek, który ze sobą wozimy często jest zbawieniem dla naszych nosów 😀

#5. NOŚ FEJKOWY PORTFEL | PODRÓŻNICZE TRIKI

Jako przynętę. Włóż tam stare karty i parę banknotów, i noś jak najbardziej na wierzchu się da.

#6. UWAŻAJ NA TAKSÓWKARZY | PODRÓŻNICZE TRIKI

Podobnie jak w Warszawie, taksówkarze w różnych częściach świata często próbują wzbogacić się na nieświadomych niczego turystach. Upewnij się, że cenę ustalisz przed wejściem do taksówki, że jest to cena za wszystkich oraz że wiesz, ile kosztuje średni kurs na tej trasie.

#7. PASEK POD SPODNIE Z UKRYTĄ KIESZONKĄ | PODRÓŻNICZE TRIKI

Pasek, który zakładasz pod spodnie/koszulkę i nosisz w nim pieniądze, a złodziej nie wie, że go masz? Magia! My mamy z Gearbest, ale dostępne są też w Decathlonie czy na Ceneo, gdzie od razu możesz porównać ceny.

#8. SYSTEM POLECEŃ AIRBNB | PODRÓŻNICZE TRIKI

Jak możecie przeczytać w moich innych postach, bardzo często rezerwuję noclegi przez Airbnb. Portal ma bardzo fajny system poleceń. Za każdą osobę, której zarekomendujesz portal i która zrobi pierwszą rezerwację Ty dostajesz w prezencie 55 zł, a ta osoba aż 110 zł, w obu przypadkach są to środki do wykorzystania na kolejne podróże z Airbnb. Klikając w TEN link dostaniecie ode mnie 110 zł do wykorzystanie na pierwszą rezerwację, a jak zaprosicie znajomych – kolejne 55 za każdą pozyskaną dla portalu osobę. Super, prawda?

#9. RETURNFLIGHTS.NET | PODRÓŻNICZE TRIKI

Strona, na której możemy sobie wygenerować fejkowy bilet lotniczy. W wielu państwach (na przykład Kolumbia, Indie, czy Filipiny) przy wjeździe musimy pokazać bilet wyjazdowy. Ta strona pozwala nam sobie takowy utworzyć, bez konieczności zakupu prawdziwego biletu. Idealne rozwiązanie dla wielbicieli spontanu.

Zobacz też: JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA PÓŁ ROKU W BAGAŻ PODRĘCZNY?

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.