Siemanko, podróżnicze świrki!

LITTLE CORN ISLAND | MAŁA WYSPA KUKURYDZIANA | NIKARAGUA

Na Little Corn Island (Małą Wyspę Kukurydzianą) trudno jest się dostać, ale dzięki temu zachowała ona swój niepowtarzalny urok. To istna perełka w Nikaragui. Poniżej znajdziecie praktyczne informacje na temat tego, jak tam dopłynąć, co tam zjeść i gdzie się zatrzymać.

Jak dojechać na Little Corn Island?

Na wyspę można się dostać na kilka sposobów. Jednym z nich jest przelot samolotem z Managui na Big Corn Island (Duża Wyspa Kukurydziana), a potem przepłynięcie łódką na Małą Wyspę. Czas przylotu samolotu i wypłynięcia łódki są zazwyczaj skoordynowane tak, zeby nie trzeba było za długo czekać na łódkę. Ta opcja jest najszybsza, ale też i najdroższa. Ja za bilet samolotowy z Managui na Big Corn Island zapłaciłam 110 USD (360 PLN). Łódka na Little Corn Island to wydatek rzędu 150 Cordoba (15 PLN). Inną opcją, znacznie tańszą ale i o wiele bardziej czasochłonną, jest pojechanie autobusem z Managui do El Ramy, przepłynięcie łódką z El Ramy do Bluefields, kolejną łódką z Bluefields do Big Corn Island i jeszcze kolejną z Big Corn Island na Little Corn Island. To prawdziwa przeprawa, ale cóż, do odważnych świat należy, a podróżowanie budżetowe wymaga poświęceń. Ten sposób podróżowania wybrali Magda i Michał z bloga Pelikanochomik, o ich przygodach przeczytacie TUTAJ.

Co zobaczyć na Little Corn Island?

Mała Wyspa Kukurydziana jest miejscem, które jest idealne do zrelaksowania się, wypoczęcia na przepięknej plaży i rozkoszowania się niepowtarzalną atmosferą Karaibów. Z plaż najładniejsza jest Otto Beach koło hotelu Yemaya. W przerwie od wylegiwania się na plaży polecamy nurkowanie. Moją ulubioną aktywnością były długie spacery brzegiem morza. Szczerze mogę powiedzieć, że plaże tam należą do najpiękniejszych, jakie widziałam w swoim życiu.

WhatsApp Image 2018-01-17 at 00.30.24

Gdzie zjeść, gdzie się zatrzymać na Little Corn Island?

Serdecznie polecam zatrzymanie się we Three Brothers. Właściciel jest pomocny i bardzo miły. Three Brothers jest położone tak, że znajduje się blisko praktycznie wszystkiego. Z restauracji najbardziej polecamy Colorview – mają pyszne jedzenie, a ceny są tam bardzo korzystne w porównaniu z innymi restauracjami. Dostaniemy tam na przykład homara za 8 USD (27 PLN) i pełne śniadanie z kawą i owocami za 10 PLN. Nie ma tam jednak wifi. Miejscem z dobrym wifi i świetnym jedzeniem jest Tranquilo Cafe. Ceny są tam już jednak droższe (ok. 10 USD – 33 PLN za hamburgera).

WhatsApp Image 2018-01-17 at 00.30.24 (1)

Ceny na Little Corn Island

Niestety, Mała Wyspa Kukurydziana jest droga w porównaniu do innych miejsc w Nikaragui. Ceny są tam zazwyczaj podawane w USD, a nie w Cordoba, walucie Nikaragui. Za obiad zapłacimy tam ok. 8-15 USD (25-50 PLN). Warto pamiętać o tzw. happy hour, kiedy to możemy dostać na przykład 2 drinki w cenie 1.

Czy na Little Corn Island jest Internet?

Jest. Ale słaby. Często też brakuje prądu.

Zobacz też:

CO ZOBACZYĆ W NIKARAGUI?

VOLCANO BOARDING: KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

 

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.