Siemanko, podróżnicze świrki!

VOLCANO BOARDING – KTÓRĄ FIRMĘ WYBRAĆ?

Jeden z najbardziej niekonwencjonalnych sportów ekstremalnych, główna atrakcja Leon, czyli volcano boarding. Zapoczątkowany w Nikaragui w 2004 roku sport przyciąga rocznie tysiące backpackersów. Jeśli tak jak my zastanawiacie się, którą firmę wybrać na volcano boarding, na pewno z chęcią zapoznacie się z naszym zestawieniem – miałyśmy ten sam dylemat!

IMG_6287

O CO W OGÓLE CHODZI?

Będąc w Leon, miasteczku w północnej Nikaragui można wybrać się na Volcano Boarding. Ta nietypowa atrakcja polega na zjeździe z 500 metrowego wulkanu Cerro Negro. Aktywnego wulkanu, którego ostatnia erupcja nastąpiła w 1999 roku i który miał wybuchnąć po 15 latach, jednak do tej pory się to nie zdarzyło. Jeśli wybieracie się do Leon i zastanawiacie się, którą firmę wybrać na zjazd z wulkanu, to poniżej przygotowałyśmy zestawienie ofert najbardziej popularnych operatorów wycieczek.

IMG_6266

NIKATIME:

cena: 26$

cena zawiera: odbiór z hostelu, dowóz na miejsce, przewodnika, wjazd do parku (czego nie ma np. u Bigfoot), umundurowanie, owoce, wybranego drinka z innymi uczestnikami po powrocie do Leon i popołudniowy darmowy przejazd na plażę.

My zdecydowałyśmy się skorzystać z tej firmy, bo ich oferta była najbardziej korzystna cenowo. Nie żałujemy – wszystko bardzo profesjonalne, a bardzo dużą wartością dodaną był super przewodnik – Leester – doświadczony, opanowany, z dużą wiedzą, a przede wszystkim – z gigantycznym poczuciem humoru, co pomagało w trudnych chwilach, szczególnie podczas wspinaczki. Ze swoich przychodów Nikatime finansuje również rozwój parku narodowego w którym umiejscowiony jest wulkan.

BIGFOOT:

cena: 31$

cena zawiera: odbiór z hostelu, dowóz na miejsce, przewodnika, koszulkę, piwo, przejazd na plażę po południu.

cena nie zawiera (!): wejścia do parku – 5$

Tutaj wydaje się, że firma trochę chce jechać na swojej renomie – jej właściciel zapoczątkował trend na zjazdy z Cerro Negro.

Quetzaltrekkers:

cena: 30$, z czego wszystko przeznaczane jest na cele charytatywne.

cena zawiera: odbiór z hostelu, dowóz na miejsce, przewodnika, wjazd do parku (czego nie ma u Bigfoot), lunch (czego nie ma u innych operatorów), dwukrotny zjazd (!).

VOLCANO DAY NICARAGUA:

cena: 30$

cena zawiera: transport, wejście do parku, przewodnika, przekąski, koszulkę (super wzory!!!), wyposażenie, piwo.

Podsumowując, najbardziej korzystnie cenowo wypada NIKATIME. Quetzaltrekkers oferują dwukrotny zjazd, jednak cała przeprawa jest tak męcząca, że nie wiem, kto po pierwszym zjeździe miałby siłę jeszcze na drugi.

IMG_6278

Co trzeba zabrać na volcano boarding?

  • wodę
  • krem na słońce
  • zakryte buty (!)
  • bandanę/szalik – koniecznie
  • długie skarpetki
  • jak chcecie, możecie wziąć gopro – poniżej film z naszej przygody

IMG_6281

Zobacz też:

CO ZOBACZYĆ W NIKARAGUI?

CO ZOBACZYĆ W GRANADZIE? | NIKARAGUA

CO ZOBACZYĆ  NA OMETEPE?

 

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.