Siemanko, podróżnicze świrki!

CO ZOBACZYĆ W NIKARAGUI?

Nikaragua, choć piękna, nadal pozostaje rzadko odwiedzanym przez nas kierunkiem. My wybrałyśmy się tam na trzy tygodnie. No więc: co zobaczyć w Nikaragui? Zapraszamy!

Wybrzeże Pacyficzne

Managua

Przylatując do Nikaragui wylądujecie w Managui, stolicy kraju. My, również ze względów bezpieczeństwa, o których więcej możesz przeczytać na blogu biketheworld, zdecydowaliśmy się odpuścić zwiedzanie Managui i od razu wybrać się do Granady. Jeśli szukacie noclegu przy lotnisku, tutaj możemy się wypowiedzieć 😉 Polecamy zatrzymać się w Airport Hostel X, który oferuje transfer z i na lotnisko, śniadanie w cenie i bardzo fajne, nowe pokoje.

IMG_6794

Granada

Przepiękne kolonialne miasteczko znajdujące się zaledwie godzinę drogi autobusem od stolicy kraju, Managuy. Kolorowe domki, grająca muzyka i mieszkańcy prowadzący życie na chodnikach przed domami stwarzają niesamowitą atmosferę i sprawiają, że Granada jest miasteczkiem, które trzeba zobaczyć w Nikaragui. Dobre miejsce wypadowe na nocną wycieczkę na aktywny wulkan Masaya, którego widok jest niesamowitym przeżyciem. W TYM poście napisałam, jak dotrzeć na wulkan płacąc mniej, niż za zorganizowaną wycieczkę. W Granadzie można dobrze zjeść, napić się pysznego mojito, jednak trzeba przygotować się na o wiele wyższe ceny, niż na przykład w Leon. Będąc w Granadzie polecamy zajrzeć na lokalny market, na elegancką ulicę z knajpkami – Calle la Calzada, a także wejść na katedrę przy Parque Central.

davIMG_5804

Zobacz też: CO ZOBACZYĆ W GRANADZIE?

Ometepe

Robiąca niesamowite wrażenie wyspa z dwoma wulkanami na środku jeziora Nikaragua. Chociaż ceny na wyspie są całkiem wysokie, wynajęcie skutera i objechanie wyspy zaliczamy do najfajniejszych wspomnień z naszej wycieczki po Nikaragui. Odwiedźcie hippie fabrykę organicznej czekolady, wykąpcie się w Ojo de Agua, naturalnym basenie, i zobaczcie motyle w ich naturalnym środowisku. Więcej o tym, co robić na Ometepe napisałam w TYM poście.

IMG_6175dav

Zobacz też: OMETEPE: CO ZOBACZYĆ?

Leon

Niesamowite kolonialne miasteczko, które – w przeciwieństwie do Granady, która jest “wymuskana”, odnowiona, i ewidentnie “zrobiona” pod turystę, pozwoli nam zanurzyć się w prawdziwej atmosferze Nikaragui. Piękna katedra i park pod nią, będący centrum życia nocnego miasta, urokliwe bazary z lokalnymi (i chińskimi) wyrobami, stare kolonialne budynki – wszystko to składa się na niesamowitą atmosferę miasta. Będąc w Leon trzeba koniecznie wybrać się na volcano boarding, czyli zjazd na desce z wulkanu. Więcej o volcano boarding napisałam o tym w TYM poście.

FullSizeRender.jpgIMG_6242

Zobacz też:

CO ZOBACZYĆ W LEON?

VOLCANO BOARDING – KTÓRĄ FIRMĘ WYBRAĆ?

Wybrzeże Atlantyckie

Corn Islands

Little Corn Island to istna perełka w Nikaragui. Zlokalizowana po karaibskiej stronie Nikaragui, zachwyca pięknymi plażami i zrelaksowaną atmosferą. Można tam wybrać się na snorkelling albo zrobić kurs nurkowania z butlą, a jeśli ktoś preferuje spędzać czas na lądzie, polecamy spacery po wyspie obfite w odkrywanie uroczych zakamarków bądź wylegiwanie się na plaży w otoczeniu palm. Minusem jest to, że dotarcie na wyspę wymaga dużej dozy wytrwałości i cierpliwości, ale dzięki temu jest tam stosunkowo niewiele turystów, co niestety może się niedługo zmienić. Więcej o Little Corn Island napisałyśmy w TYM poście.

WhatsApp Image 2017-12-29 at 23.17.06

WhatsApp Image 2017-12-29 at 23.21.02

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.