Moi znajomi bardzo często pytają mnie, ile kosztuje wyjazd na Malediwy. Mimo, że wszystkim wydaje się to nieosiągalnym marzeniem, dzisiaj przekonam Was, że wyjazd na Malediwy nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla nie wiadomo jakich bogoli.

RODZAJ WYCIECZKI

To, ile kosztuje wyjazd na Malediwy, jest uzależnione od wycieczki, na jaką się decydujecie. Wyjazd do tzw. “resortu”, czyli oficjalnego, luksusowego hotelu z biurem podróży będzie o wiele droższy, niż wyjazd na własną rękę, na “lokalną” wyspę. Jeśli decydujemy się na drugą opcję, trzeba pamiętać, że ceny wyjazdu będą naprawdę przystępne, jednak Malediwy to kraj muzułmański i w związku z tym będziemy musieli przestrzegać paru zasad, takich jak zakaz picia i wwożenia alkoholu (więcej w TYM poście), oraz zakaz noszenia bikini na Malediwach (więcej w TYM poście). Jeśli zatem nie macie problemu z dostosowaniem się, oraz chcecie poznać kulturę Malediwów z bliska, serdecznie polecam wybranie się tam na własną rękę. Przekonajcie się, ile tak naprawdę kosztuje wyjazd na Malediwy.

Zobacz też: MALEDIWY – KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

ZNALEZIENIE TANIEGO LOTU NA MALEDIWY

Cena wyjazdu na Malediwy w dużej mierze zależy od okazji, jaką uda nam się złapać na bilety lotnicze. Śledźcie strony takie jak Wakacyjnipiraci.pl, Fly4free, czy Tanieloty. My za bilety w dwie strony z Warszawy zapłaciliśmy 1600 zł od osoby. Lot na pokładzie Aeroflotu, z przesiadką w Moskwie.  

NOCLEG NA MALEDIWACH

Jak pisałam wyżej, to, ile kosztuje wycieczka na Malediwy, w dużej mierze zależy od tego, gdzie będziemy spać. Jeżeli wybieramy się na wyspę lokalną, będziemy spali albo w pensjonacie, albo w domu prywatnym. Jeśli nadal nie wiecie gdzie spać, ja serdecznie polecam airbnb, stronę, która skupia gospodarzy i podróżujących na całym świecie. Sama korzystałam z niej we wszystkich krajach, w których byłam, zresztą zawsze zostawiam Wam linki w postach do miejsc, w których spałam. Zawsze jestem bardzo zadowolona i mówię Wam, ceny potrafią być parę razy niższe niż w hotelach. Klikając w TEN LINK dostaniecie 110zł na swoją pierwszą rezerwację (a ja otrzymam zniżkę na moją kolejną podróż). Dwie pieczenie na jednym ogniu, prawda? ? Pomóżmy sobie nawzajem! ? Na Malediwach również korzystaliśmy z Airbnb. Na wyspie Gulhi spaliśmy TUTAj, na Dhiffushi TUTAJ. Płaciliśmy około 50 euro za cały pokój za dobę.

‼️ KLIKNIJ I ODBIERZ ZŁ NA PIERWSZĄ REZERWACJĘ W AIRBNB! ?

Zobacz też: MALEDIWY – KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

IMG_5020 2.jpg

TRANSPORT NA MALEDIWACH

Jeśli chcecie wiedzieć, ile kosztuje wycieczka na Malediwy, trzeba też wspomnieć kwestię transportu. Jeśli poruszamy się promami publicznymi, co jest czasochłonne i lekko męczące, to cena jednej przeprawy oscyluje w granicach 2 dolarów. Jeśli decydujemy się na transport tzw. speedboatem, musimy liczyć się z kosztami rzędu 25$ wzwyż za jedną osobę w jedną stronę.

JEDZENIE NA MALEDIWACH

Tutaj znów – jeśli jedziemy na lokalną wyspę i decydujemy się na jedzenie w restauracji – ceny zupełnie nas nie zaskoczą. Im mniejsza wyspa, tym ceny niższe. Duże danie w restauracji można zjeść już za 6 zł.

KOSZT WYJAZDU NA MALEDIWY

Podsumowując – koszt wyjazdu na Malediwy wcale nie jest taki kosmiczny, jak mógłby się wydawać. Nam udało się tam pojechać na niskim budżecie. Za 2 tygodnie pobytu na Malediwach zapłaciliśmy 4 tysiące zł/osobę (WLICZAJĄC LOT). Serdecznie polecamy – do tej pory to najlepszy wyjazd, na jakim byliśmy.

Zobacz też: JAK OSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE NA PODRÓŻE?

Malediwy, chociaż wydaja się nieosiągalne, w ogóle takie nie są. Jeśli marzycie o takim wyjeździe, zapewniamy Was – nie ma lepszego celu, na który warto oszczędzać pieniądze!

Jeśli macie jakieś pytania, dajcie znać w komentarzach albo w mailu 😉

Podróżniczy Świrze, (2)

View this post on Instagram

A post shared by Redakcja Podróży Odbytej (@podrozodbyta)

ZOBACZ TEŻ:

10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA MALEDIWY

ALKOHOL NA MALEDIWACH

BIKINI NA MALEDIWACH

0 odpowiedzi

    1. Chyba akurat w tym poście nam umknęło 🙂 Marzec 2016, trochę już minęło, ale myślę, że pozostając przy lokalnych noclegach i jedzeniu cena teraz też byłaby na podobnym poziomie. W ogóle wyruszając do Azji chcieliśmy skończyć na Malediwach, ale już czujemy, że nie starczy nam czasu ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *