Siemanko, podróżnicze świrki!

ILE KOSZTUJE WYJAZD NA MALEDIWY?

Moi znajomi bardzo często pytają mnie, ile kosztuje wyjazd na Malediwy. Mimo, że wszystkim wydaje się to nieosiągalnym marzeniem, dzisiaj przekonam Was, że wyjazd na Malediwy nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla nie wiadomo jakich bogoli.

RODZAJ WYCIECZKI

To, ile kosztuje wyjazd na Malediwy, jest uzależnione od wycieczki, na jaką się decydujecie. Wyjazd do tzw. “resortu”, czyli oficjalnego, luksusowego hotelu z biurem podróży będzie o wiele droższy, niż wyjazd na własną rękę, na “lokalną” wyspę. Jeśli decydujemy się na drugą opcję, trzeba pamiętać, że ceny wyjazdu będą naprawdę przystępne, jednak Malediwy to kraj muzułmański i w związku z tym będziemy musieli przestrzegać paru zasad, takich jak zakaz picia i wwożenia alkoholu (więcej w TYM poście), oraz zakaz noszenia bikini na Malediwach (więcej w TYM poście). Jeśli zatem nie macie problemu z dostosowaniem się, oraz chcecie poznać kulturę Malediwów z bliska, serdecznie polecam wybranie się tam na własną rękę. Przekonajcie się, ile tak naprawdę kosztuje wyjazd na Malediwy.

Zobacz też: MALEDIWY – KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

ZNALEZIENIE TANIEGO LOTU NA MALEDIWY

Cena wyjazdu na Malediwy w dużej mierze zależy od okazji, jaką uda nam się złapać na bilety lotnicze. Śledźcie strony takie jak Wakacyjnipiraci.pl, Fly4free, czy Tanieloty. My za bilety w dwie strony z Warszawy zapłaciliśmy 1600 zł od osoby. Lot na pokładzie Aeroflotu, z przesiadką w Moskwie.  

NOCLEG NA MALEDIWACH

Jak pisałam wyżej, to, ile kosztuje wycieczka na Malediwy, w dużej mierze zależy od tego, gdzie będziemy spać. Jeżeli wybieramy się na wyspę lokalną, będziemy spali albo w pensjonacie, albo w domu prywatnym. Jeśli nadal nie wiecie gdzie spać, ja serdecznie polecam airbnb, stronę, która skupia gospodarzy i podróżujących na całym świecie. Sama korzystałam z niej we wszystkich krajach, w których byłam, zresztą zawsze zostawiam Wam linki w postach do miejsc, w których spałam. Zawsze jestem bardzo zadowolona i mówię Wam, ceny potrafią być parę razy niższe niż w hotelach. Klikając w TEN LINK dostaniecie 110zł na swoją pierwszą rezerwację (a ja otrzymam zniżkę na moją kolejną podróż). Dwie pieczenie na jednym ogniu, prawda? ? Pomóżmy sobie nawzajem! ? Na Malediwach również korzystaliśmy z Airbnb. Na wyspie Gulhi spaliśmy TUTAj, na Dhiffushi TUTAJ. Płaciliśmy około 50 euro za cały pokój za dobę.

‼️ KLIKNIJ I ODBIERZ ZŁ NA PIERWSZĄ REZERWACJĘ W AIRBNB! ?

Zobacz też: MALEDIWY – KTÓRĄ WYSPĘ WYBRAĆ?

IMG_5020 2.jpg

TRANSPORT NA MALEDIWACH

Jeśli chcecie wiedzieć, ile kosztuje wycieczka na Malediwy, trzeba też wspomnieć kwestię transportu. Jeśli poruszamy się promami publicznymi, co jest czasochłonne i lekko męczące, to cena jednej przeprawy oscyluje w granicach 2 dolarów. Jeśli decydujemy się na transport tzw. speedboatem, musimy liczyć się z kosztami rzędu 25$ wzwyż za jedną osobę w jedną stronę.

JEDZENIE NA MALEDIWACH

Tutaj znów – jeśli jedziemy na lokalną wyspę i decydujemy się na jedzenie w restauracji – ceny zupełnie nas nie zaskoczą. Im mniejsza wyspa, tym ceny niższe. Duże danie w restauracji można zjeść już za 6 zł.

KOSZT WYJAZDU NA MALEDIWY

Podsumowując – koszt wyjazdu na Malediwy wcale nie jest taki kosmiczny, jak mógłby się wydawać. Nam udało się tam pojechać na niskim budżecie. Za 2 tygodnie pobytu na Malediwach zapłaciliśmy 4 tysiące zł/osobę (WLICZAJĄC LOT). Serdecznie polecamy – do tej pory to najlepszy wyjazd, na jakim byliśmy.

Zobacz też: JAK OSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE NA PODRÓŻE?

Malediwy, chociaż wydaja się nieosiągalne, w ogóle takie nie są. Jeśli marzycie o takim wyjeździe, zapewniamy Was – nie ma lepszego celu, na który warto oszczędzać pieniądze!

Jeśli macie jakieś pytania, dajcie znać w komentarzach albo w mailu 😉

Podróżniczy Świrze, (2)

ZOBACZ TEŻ:

10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA MALEDIWY

ALKOHOL NA MALEDIWACH

BIKINI NA MALEDIWACH

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.