Siemanko, podróżnicze świrki!

CO ZOBACZYĆ W HONG KONGU?

Liczba atrakcji i niesamowitych miejsc w Hong Kongu jest duża, ale jeśli przyjeżdżamy tam tylko na kilka dni, musimy się ograniczyć do tych najbardziej wartych zobaczenia. Poniżej przedstawiam sześć moich ulubionych “must-see”, które  spisałam po odbyciu tam wymiany studenckiej. A zatem… Co zobaczyć w Hong Kongu?

1. VICTORIA’S PEAK

Absolutnym must-see jest oczywiście widok z Victoria’s peak. Jesli nie wiemy, co zobaczyć w Hong Kongu i przyjechaliśmy tam tylko na jeden dzień, powinniśmy odwiedzić Victoria’s peak. Stosunkowo łatwo jest się tam dostać, a widok na Hong Kong “z góry” jest niezapomniany.

2. VICTORIA HARBOUR

Victoria Harbour najlepiej zobaczyć, podróżując tzw. Star Ferry z jednego brzegu na drugi. Dodatkowo cena przedostania się na Hong Kong Island jest w tym przypadku niższa, niż pokonanie tej trasy metrem.

3. ŚWIĄTYNIE

Jeśli chodzi o świątynie lub miejsca kultu, moimi ulubionymi były Ten Thousand Buddha’s Monastery oraz Man Mo Temple, o której napiszę w następnym punkcie. Ten Thousand Buddhas Monastery jest imponujące i nie tak turystyczne jak Big Buddha na wyspie Lantau.

IMG_1003

4. MAN MO TEMPLE

Man Mo Temple jest najbardziej autentyczną ze świątyń, które odwiedziłam w Hong Kongu. Spotkamy tam mniej turystów, niż w innych świątyniach, a jej klimat jest wyjątkowy.

5. OZONE BAR

Widok z Ozone bar, najwyższego baru na świecie, zapiera dech w piersiach. Zdecydowanie warto zobaczyć go będąc w Hong Kongu. Jedynym minusem jest cena – za najtańszego drinka trzeba tam zapłacić ok. 200 HKD (około 100 PLN). Zdecydowanie jeśli nie wiesz, co zobaczyć w Hong Kongu – idź do Ozone Baru!

IMG_1222.JPG

6. BIG BUDDHA TEMPLE

Jeśli mamy trochę więcej czasu i zastanawiamy się, co jeszcze zobaczyć w Hong Kongu, możemy pojechać do Big Buddha Temple – minusem jest czas dojazdu, ale podróż można sobie bardzo umilić wybierając cable car jako środek transportu. Ceny różnią się w zależności od tego, czy wybierzemy normalną kolejkę, czy taką z przezroczystym dnem. Osobiście odradzam wybór tej ze szklanym dnem, ponieważ nie pozwala nam ona zobaczyć niczego więcej ponad to, co zobaczymy z normalnej kolejki, a cena jest jest dużo wyższa.

Podczas pobytu w Hong Kongu łatwo jest wyskoczyć do pobliskiego Makao. W TYM poście opisałam, jak zwiedzić Makao w 24h.

ZOBACZ TEŻ:

SKĄD BRAĆ PIENIĄDZE NA PODRÓŻE?

 

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.