Siemanko, podróżnicze świrki!

CO ZOBACZYĆ NA OMETEPE? | NIKARAGUA

Ometepe, czyli niesamowita wyspa z dwoma wulkanami na środku jeziora o wdzięcznej nazwie “Nikaragua” (w Nikaragui), skrywa wiele atrakcji.

Jak dojechać na Ometepe?

Na Ometepe możemy dojechać tzw. Chicken Busem z Granady za 50 cordob za osobę z bagażem. Żeby dojść na przystanek, należy przejść przez “Mercado”, przejść obok stacji benzynowej. Po lewej stronie przed mostem znajdziemy postój Chicken Busów. Podróż trwa półtorej godziny. Autobusem dojedziemy do Rivas, z którego należy wziąć taksówkę, a następnie prom na wyspę Ometepe, do miejscowości Moyogalpa.

IMG_5866

Ometepe prom godziny:

IMG_5863IMG_6151

Gdzie zatrzymać się na Ometepe?

My zdecydowaliśmy zatrzymać się w Casa Gio, którego właściciel MÓWI PO ANGIELSKU!!!‼️Nocleg zarezerwowaliśmy przez Airbnb. Pokoje czyste, schludne, z ładnym patio i hamakami przed każdym pokojem. Zdecydowanie polecamy ten nocleg w Ometepe. Gio ma samochód i bez problemu odbierze Was i odwiezie na prom. Jego dom jest bardzo blisko głównej ulicy prowadzącej do portu.

Kliknij i odbierz 100 zł zniżki na pierwszą rezerwację przez Airbnb! ?

Co zobaczyć w Ometepe?

Wyspę eksplorować można albo skuterem, albo rowerem, polecamy jednak skuter, bo ofległości są duże, a drogi bardzo górzyste. Wynajęcie skutera na Ometepe kosztuje 20 $/dzień, a wynajęcie roweru – 5$ ?? Co polecamy zobaczyć na Ometepe?

IMG_6144

  1. Chavas Verde. Pół, albo półtoragodzinny spacer przez dżunglę połączony z obserwacją motyli. Koszt takiej przyjemności to 150 cordob/osobę.
  2. Santo Domingo. Plaża, przy której znajduje się wiele klimatycznych knajpek, w tym wegańskich. Polecamy na lunch z ładnym widokiem na wulkan.IMG_6077
  3. Fabryka czekolady El Pital i pobliskie miasteczko – Balgue. Nie wiem, czy kiedykolwiek byłam w bardziej hipisowskim miejscu. Huśtawki, lampki, rowery składaki, hamaki, przemili właściciele i własnoręcznie robiona czekolada. MNIAM! ?IMG_6061
  4. Ojo de Agua. Basen z wodą z leczniczymi właściwościami. Woda ma 20 stopni Celsiusza. Wstęp na basen kosztuje 5$/osobę. Widząc tłumy wychodzące zza bramki nie zdecydowaliśmy się, chociaż zdjęcia wyglądają fajnie. Byli tam na przykład Marta i Andrzej z bloga surferie, ale, jak to opisali: “musiałby im ktoś zapłacić, żeby pójść tam jeszcze raz 😀
  5. Punto Jesus Maria. Podobno można obejrzeć najpiękniejszy zachód słońca na wyspie. My jednak zrezygnowaliśmy, gdy przy bramie okazało się, że ten luksus kosztuje 1$/osobę.

Poniżej wstawiamy zdjęcie mapy, którą dostaliśmy od naszego hosta. Drogi zaznaczone “wężykiem” są nieprzejezdne.

Podsumowując – na Ometepe zdecydowanie warto pojechać, my wspominamy dzień, w którym eksplorowaliśmy wyspę z wielką nostalgią. Jeśli macie jakieś pytania, kontaktujcie się z nami, chętnie pomożemy!

PS. Jeśli chcecie przejechać z Ometepe do Managuy/Leon, polecamy wypłynąć z wyspy promem o  8:00, albo o 9:00. O 9:00 i o 10:00 z przystani promowej odjeżdża BEZPOŚREDNI autobus do Managuy, zatem nie ma konieczności brania taksówki do Rivas. Autobus ten kosztuje 76 cordob za osobę. Jeżeli chcemy dalej jechać do Leon, to trzeba wysiąść “pod Movistar” i złapać autobus do UCA station (koszt 10 cordob, nie dajcie się naciągnąć na taksówkę!). Autobus Managua – Leon kosztuje 61 cordob.

ZOBACZ TEŻ:

CO ZOBACZYĆ W GRANADZIE?

CO ZOBACZYĆ W NIKARAGUI?

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.