Siemanko, podróżnicze świrki!

CO ZOBACZYĆ W GRANADZIE? | NIKARAGUA

Granada, przepiękne kolonialne miasteczko Nikaragui jest jednym z miejsc, które na pewno trzeba zobaczyć będąc w tym kraju. My wybraliśmy się tam bezpośrednio z Managui.

Jak dotrzeć do Granady (Nikaragua)?

Do Granady dotrzeć można busikiem z dworca UCA (University of Central America). Z dworca tego odjeżdżają również autobusy do Leon i Masayi. Na dworzec z lotniska dotrzeć można autobusami 266 i 114 z przesiadką na Subastra. Bilet jednorazowy na autobus miejski kosztuje 2,5 Cordoby (25 gr). Bilet na busik z Managui do Granady kosztuje 29 Cordob (2,90 zł). Busiki odjeżdżają, gdy zbierze się wystarczająca liczba chętnych. Podróż trwa około godziny.

Gdzie zatrzymać się w Granadzie?

Jeśli nadal nie wiecie gdzie spać, ja serdecznie polecam Airbnb, stronę, która skupia gospodarzy i podróżujących na całym świecie. Sama korzystałam z niej we wszystkich krajach, w których byłam, zresztą zawsze zostawiam Wam linki w postach do miejsc, w których spałam. Zawsze jestem bardzo zadowolona i mówię Wam, ceny potrafią być parę razy niższe niż w hotelach. Klikając w TEN LINK dostaniecie 110zł na swoją pierwszą rezerwację (a ja otrzymam zniżkę na moją kolejną podróż). Dwie pieczenie na jednym ogniu, prawda? ? Pomóżmy sobie nawzajem! ? W Granadzie my zdecydowaliśmy się na ten pokój, który z całego serca możemy polecić. Wysokie ściany, basen, urocze, zielone patio, i niepowtarzalny klimat. I przede wszystkim – świetna lokalizacja!

Kliknij i odbierz 100 zł zniżki na pierwszą rezerwację przez Airbnb! 😉

Co zobaczyć w Granadzie?

1. Parque Central. Centralny plac z parkiem w Granadzie, na którym rozgrywa się całe życie towarzyskie miasta. Wieczorami odbywają się tu koncerty, za dnia można kupić pamiątki, napoje i jedzenie na stoiskach. W parku dostępne jest darmowe wifi. Obok parku w Granadzie znajduje się również postój taksówek. Tutaj też zatrzymuje się autobus z Managui.

IMG_5790

2. W Granadzie polecamy wejść na wieżę katedry, na której można zrobić sobie urocze zdjęcia w jej okrągłych oknach. Koszt biletu to 1$. Z wieży katedry rozpościera się piękny widok na całą Granadę. Na pewno jest to rzecz, którą trzeba zobaczyć w Granadzie, szczególnie, jeśli Twój czas w mieście jest ograniczony.

3. Warto również wybrać się nocą na wulkan Masaya. Znajduje się on 35 km od Granady. Jest to aktywny wulkan, na który najlepiej pojechać nocą, kiedy to możemy zajrzeć w rozpalony czerwoną lawą krater wulkanu i stanąć oko w oko z diabłem. Koszt takiej wycieczki oferowany przez naganiaczy na rynku to 17-20$ za osobę. My zdecydowaliśmy się wziąć taksówkę, która kosztowała nas 25$ za 4 osoby. Koszt wstępu na wulkan to 100 cordob w dzień (10 zł), a 10$ (36 zł) w nocy. Trzeba przygotować się, że do wjazdu na wulkan może być korek. My czekaliśmy godzinę. Jednak zdecydowanie warto zobaczyć go będąc w Granadzie.

IMG_5834

4. W Granadzie można również udać się na wycieczkę na Islets de Granada. Godzinna wycieczka łódką dla czterech osób kosztuje 20$ (po utargowaniu ceny).

5. Warto również przejść się na lokalny “Mercado“, czyli market, bazar, na którym znajdziemy wszystko – od jedzenia, po elektronikę, “najki”, a nawet żywe bydło. Zdecydowana atrakcja w Granadzie!

IMG_5804IMG_5801IMG_5800 2

6. Polecamy również wypicie koktajlu w we Frutimanii na ulicy Calle de Calzada. Prawdziwie rasta klimat. O samej Calle de Calzada w następnym punkcie.

Gdzie zjeść w Granadzie?

W Granadzie ulica Calle de Calzada, która jest takim naszym Nowym Światem oferuje wahlarz opcji jedzeniowych. Dużo klimatycznych knajpek, handlarze rękodziełem, i niesamowicie kolorowe domy. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat, za który niestety przyjdzie nam zapłacić, ponieważ ceny na uliczce również przypominają te z Nowego Światu – ustalane są pod bogatych Amerykanów i podane są w dolarach. Z dwóch restauracji, w których byliśmy, nie polecamy żadnej. Wysokie ceny, a jedzenie niespecjalne. Serdecznie polecamy za to restaurację La Hacienda, znajdującą się na Calle Cervantes. Rozsądne ceny i smaczne, głównie meksykańskie jedzenie. Restauracje w Granadzie są o wiele droższe od tych w Leon. W Leon za espresso zapłacimy 25 cordob (2,5 zł), a w Granadzie będzie to już 60 cordob (6 zł).

IMG_5735

ZOBACZ TEŻ:

OMETEPE – JAK DOJECHAĆ, CO ZOBACZYĆ?

CO ZOBACZYĆ W LEON?

CO ZOBACZYĆ W NIKARAGUI?

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.