Siemanko, podróżnicze świrki!

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE NA MAURITIUSIE

Jeśli zdecydujemy się zwiedzać Mauritius na własną rękę i wynajmiemy samochód (polecamy Smile Car Rental), trzeba również wybrać plaże, które odwiedzimy. To co? Gotowi poznać najpiękniejsze plaże na Mauritiusie?

 

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE NA MAURITIUSIE – PÓŁNOC:

TROU AUX BICHES 

Dużo emerytów, ale serdecznie polecamy ze względu na przepięknie niebieską wodę oraz dużo rafy przy brzegu (Ryjek zniknął na 2 godziny), a ja byłam już gotowa wzywać posiłki.

Plaża Trou aux Biches Mauritius

MONT CHOISY BEACH

Zacieniona, duże fale, woda o pięknym kolorze, niestety mętna i nic nie widać. Liście z drzew wpadają do wody, czyniąc ją trochę “brudną”. Na końcu plaży luksusowy resort.

Zrzut ekranu 2017-07-30 o 19.39.04
plaża Mont Choisy Mauritius

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE NA MAURITIUSIE – POŁUDNIE:

OKOLICE SOUILLAC

Tutaj serdecznie polecamy jazdę samochodem i zatrzymanie się, gdzie nam się wydaje ładnie – droga prowadzi nad wodą i można wybierać według upodobań. Woda płytka, dużo jeżowców, jednak na tej plaży nie było żywej duszy, co bardzo nam odpowiadało. Według nas jedna z najpiękniejszych plaż na Mauritiusie głównie dlatego, że nie było tam żywej duszy.

Okolice Souillac – bezludne plaże na Mauritiusie

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2b03
okolica Souillac – droga wzdłuż bezludnych plaż

BLUE BAY

Serdecznie polecamy na zachód słońca, mniej na plażowanie – dużo ludzi, a woda w zatoce nie wydaje się specjalnie czysta. Ze wszystkich plaż, jakie widzieliśmy na Mauritiusie, ta nas zdecydowanie nie powaliła. Nawet chyba nie bardzo robiliśmy zdjęcia.

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE NA MAURITIUSIE – WSCHÓD:

FLIC EN FLAC

Polecamy ze względu na niebiański kolor wody. Jest dość dużo turystów, ale spokojnie da się znaleźć miejsce z odrobiną prywatności. Polecamy też na długie spacery wzdłuż brzegu. Jedna z ładniejszych plaż na Mauritiusie.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_29ec
plaża Flic en Flac

PLAŻE NA MAURITIUSIE – ZACHÓD:

BELLE MARE

Na zachodzie polecamy plażę w Belle Mare, polecamy zostawić samochód przy plaży publicznej i pójść dalej na północ – znajdziemy tam dużo eleganckich resortów, na których plażach możemy spokojnie wypocząć, a również złapać WiFi!

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2aa6
plaża Belle Mare Mauritius

Ze wszystkich plaż na Mauritiusie Trou aux Biches na północy jest zdecydowanie najpiękniejszą. Polecamy też “bezludne” plaże na południu, w okolicach Souillac. Zachęcamy również do przeczytania informacji praktycznych z wyjazdu na Mauritius, oraz obejrzenia vloga, który pokazuje plaże na Mauritiusie “na żywo”.

‼️ KLIKNIJ I ODBIERZ ZŁ NA PIERWSZĄ REZERWACJĘ W AIRBNB! ?

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.