Siemanko, podróżnicze świrki!

DLACZEGO WARTO WYJECHAĆ Z POLSKI? #NIEPODLEGŁA

Z okazji 100 lecia niepodległości naszego pięknego kraju, chcieliśmy przedstawić Państwu kilka powodów, dla których warto wyjechać z Polski. Zapraszamy:

 

W Polsce to jechać nie ma dokąd!

Otóż to w Polsce nie ma niczego. Morze jakieś takie mało instagramowe i śmierdzi ropą naftową, te góry to przecie za niskie i daleko od morza, a o tych paskudnych bajorach na Mazurach to już nie wspomnę. Tylko kurde nie wiedzieć czemu każdy wypad we wszystkie z tych miejsc wspominam jako jedne z najlepiej spędzonych dni.

IMG_2331.JPG

Ta Polska to zacofana jakaś!

Wszystko jakieś takie przestarzałe, zero nowoczesnych rozwiązań, a zwłaszcza te internety to drogie i wolne. No daj pan spokój! A to, że byłem zaskoczony, że internet mobilny może być tak tani i szybki jak W Polsce, to oczywiście kłamstwa i pomówienia!

P1130745.jpg

W tej Polsce niebezpiecznie jest, uwaga!

Strach się po tej Polsce poruszać, na każdym rogu czekają, żeby Cię dopaść i nie wiem jak Wy, #PodróżniczeŚwiry, ale po zmroku to ja wcale nie wychodzę, bo sytuacja jakaś taka niestabilna. Nie mogę sobie tylko przypomnieć, dlaczego pod koniec lipca zrezygnowaliśmy z naszego lotu do Bangladeszu ?

P1190546

Od tych Polaków to trzeba uciekać, bo to najgorsza zaraza!

Nikt Cię tak nie oszuka jak Polak, pamiętaj! Z tymi to trzeba ostrożnie, bo zawsze, ale to zawsze będzie chciał Ci taki Polak zrobić na złość, żeby Ci przypadkiem nie było za dobrze. Oczywiście w żadnym wypadku nie było tak, że po kilku miesiącach podróży, spotkanie z kimś mówiącym po polsku dawało bana o szerokości kilkuset metrów. Nie możemy też zapomnieć, że niejaka góralkanawizkach, oczywiście Polka, ugościła nas w Singapurze tak tragicznie, że powinnismy ją do dzisiaj nosić na rękach.

IMG_2332.PNG

Polskie jedzenie to jest przecież jakiś dramat!

Wszystko jakieś takie tłuste, monotonne – znowu kartofle, znowu ziemniaki, tu kotlet, tam kotlet, a pierogi to przecież jakiś żart. Nie ma to jak przepyszna filipińska kuchnia, od której lepszy jest nawet najtańszy fastfood z sieciówki. No i rzecz jasna będąc w Wientianie wcale nie zeżarliśmy kilograma pierogów 😀

P1040137

W Polsce same piraty drogowe!

Widziałeś pan na tym jutube jak te Polaki jeżdżą?! Panie, ja to nie muszę na jutube wchodzić, żeby widzieć jakie to jest zagrożenie! Prawo jazdy to chyba w chipsach znaleźli! A to, że każdy autobus i ciężarówka w Kambodży i Wietnamie spycha Cię na pobocze i jak ktoś jedzie na przeciwległym pasie, to nie jest problem, aby zacząć wyprzedzać, stanowi element kultury jazdy, który przewyższa polską kulturę jazdy o miliony lat świetlnych!

P1040432

Służba zdrowia to dno dna!

Lekarze to tylko pieniądze by chcieli brać, a leczyć to nie ma komu i nie ma czym! A to, że w pewnym azjatyckim kraju lekarz jest starym łapówkarzem i każe sobie płacić za rozbicie namiotu w korytarzu szpitala pokazuje jego pełny profesjonalizm.

PHOTO-2018-06-13-02-50-00.jpg

Czy o czymś nie zapomnieliśmy, #PodróżniczeŚwiry? Dlaczego jeszcze warto wyjechać?

Podróżniczy Świrze, (2)

Zobacz też:

TYDZIEŃ PO POWROCIE
GAP YEAR W AZJI – MOJE PRZEMYŚLENIA

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.