Siemanko, podróżnicze świrki!

JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA PÓŁ ROKU W BAGAŻ PODRĘCZNY?

Od kiedy na rynek weszły tanie linie, a latanie stało się tak łatwe jak jazda pociągiem, coraz więcej ludzi podróżuje. Tanie linie muszą w jakiś sposób zarabiać, dlatego każda z nich wymaga dodatkowych opłat za bagaż rejestrowany. Jeśli chcemy zaoszczędzić, jedyną opcją jest spakowanie się w bagaż podręczny. Dla niektórych z nas (ekhem :D) jest to często misja nie do wykonania. Mnie udało się spakować na pół roku w bagaż podręczny o wadze… 7 kg. No to co…. jak spakować się w na pół roku w bagaż podręczny? 😀

 

PRZYGOTUJ SOBIE WSZYSTKO NA PODŁODZE

… i zostaw na jakiś czas. Niech poleży. Gwarantuję, w najmniej oczekiwanych momentach – w metrze, taksówce, pod prysznicem będziesz zdawała sobie sprawę, że jednak “tej sukienki nie potrzebujesz, bo w zasadzie ta druga, którą chcesz zabrać, to wygląda tak samo”, a “ta bluzka to nie jest za bardzo praktyczna, bo strasznie się w niej pocisz”. Sukces gwarantowany!

KUP PACKING CUBY I WORKI STRUNOWE

Jak spakować się na pół roku w bagaż podręczny? Packing cube to najlepszy sposób, jeśli nie wiesz, jak spakować się na pół roku w bagaż podręczny. To nic innego, jak po prostu małe “kosmetyczko-saszetki”, które pozwolą Ci ścisnąć ubrania/kosmetyki/cokolwiek, tak żeby zajmowały/o jak najmniej miejsca. MEGA przydatna rzecz. Tak samo torebki strunowe. Te dodatkowo chronią przed wilgocią, co świetnie się sprawdza w wilgotnych krajach.

ZWIŃ UBRANIA W RULON

Wtedy zajmują najmniej miejsca. Sprawdzone milion razy. Wszyscy zawsze dziwią się, jakim cudem zmieściłam “dosłownie wszystko” w plecaku. Zwinęłam w rulon 😀

NIE ZAPOMINAJ, ŻE ISTNIEJĄ… PRALKI

A majtki można wyprać w zlewie. Polecam. Ja zazwyczaj zabieram tylko trzy pary. Idealnie, jeśli musisz spakować się na pół roku w bagaż podręczny.

PAMIĘTAJ O WYMIARACH

Jaki bagaż kupić na bagaż podręczny? Zazwyczaj jest to około 55cm x 25cm x 35cm, przekonaj się jednak, że przed każdym lotem dokładnie upewnisz się co do wymiarów bagażu podręcznego, bowiem każda linia ma swoje własne obostrzenia. Wiem, że na przykład w liniach spririt albo easyjet dozwolony bagaż podręczny jest jeszcze mniejszy. Jak spakować się na pół roku w bagaż podręczny? Na pewno znać jego wymiar. Jeśli nie wiesz, jak duży plecak wybrać, żeby mógł pełnić rolę bagażu podręcznego, to podpowiem, że plecaki do 50l zazwyczaj łapią się pod wymiary bagażu podręcznego. Sprawdzone! 🙂 Ja mam TAKI. Jest genialny! Więcej o plecakach na bagaż podręczny pisałam w TYM poście.

POMYŚL, ILE FAJNYCH RZECZY BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ NA MIEJSCU

… a Ty nie będziesz mieć miejsca w walizce. Cóż to byłaby za strata!

NIE BIERZ SZAMPONU. ANI ŻELU POD PRYSZNIC.

… bo i tak będzie w hotelu, a jak nie, to kupisz na miejscu, poza tym pamiętaj o limitach dotyczących wnoszenia płynów na pokład – 100 ml. Lepiej kupić na miejscu. To naprawdę duża oszczędność miejsca.

WEŹ TYLKO TE RZECZY, W KTÓRYCH CZUJESZ SIĘ NAPRAWDĘ DOBRZE

Jak spakować się na pół rokuw bagaż podręczny? Chyba każdy z nas był na wyjeździe, z którego wróciliśmy z ubraniami, których nigdy nie założyliśmy. Po co to taszczyć? Lepiej zostawić je w domu. Jeśli nie wiesz, jak spakować się na pół roku w bagaż podręczny, najważniejszą zasadą jest, żeby zabrać tylko to, w czym czujesz się dobrze.

Zobacz też:

JAK OSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE NA PODRÓŻE?

CO SPAKOWAĆ NA PÓŁ ROKU DO AZJI?

PODRÓŻNICZE TRIKI

JAKI PLECAK WYBRAĆ NA BAGAŻ PODRĘCZNY?

 

 

Red. Górski i Podsiadły, czyli my,
w marcu 2018 roku postanowiliśmy rzucić wszystko, co mamy i wyjechać w 7-mio miesięczną podróż. Odwiedziliśmy w tym czasie
13 państw.
Naszym jedynym celem po powrocie było: “nie wracać za biurko!”.